Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie pro hudebníky - podvrtnutý, vykloubený nebo zlomený prst

Autor: Externí zdroj

Prsty muzikantů netrpí pouze při hraní na nástroje. I odpočinek či sport (lyže, míčové hry) můžou přivodit vážný problém nebo přinejlepším delší neschopnost vykonávat umělecké povolání.

Ilustrační foto
Zdroj: wikipedia

François-René Duchâble si zranil prst při úderu předloktím v karate, Frank Braley se nemohl dostavit na soutěž v Ženevě kvůli podvrtnutému prstu. Přesto však není nezbytně nutné, aby si muzikanti najímali i nosiče kufrů, jak to vyžadují někteří „virtuosové“, a aby se vzdávali veškerých fyzických aktivit, neboť ty jsou pro mladé i ty „dříve narozené“ muzikanty velmi důležité.

Zranění prstů mohou být tří druhů:

 • K distorzi (podvrtnutí) dochází k natažení jedné nebo více šlach. V místě kloubu se objeví bolestivý otok. Pokud jde o prosté podvrtnutí, doporučuje se fixace v dlaze na tři týdny. U vážnějších stavů, kdy je kloub mobilní mimo fyziologický rozsah a neplní svou funkci (v závažných případech distorze palce, například, pacient nedokáže udržet sklenici vody), jde již o indikaci k chirurgickému zákroku, který je nutno provádět nejpozději do 5 dnů po úraze. Jakmile je období delší, klesá úspěšnost chirurgického zákroku.
 • Luxace (vykloubení) vzniká při závažnějším úrazu kloubu, který se deformuje, vazy se mohou přetrhnout. Je nutné požádat o názor chirurga, který určí, zda je třeba zranění léčit znehybněním nebo chirurgicky.
 • Fraktura (zlomenina) samozřejmě také vyžaduje konzultaci s chirurgem.

   

Průběh hojení můžeme podpořit následovnými homeopatickými léky:

 • Prevence nodozit (uzlíků) na šlachách a vazech, k nimž dochází po úrazech: RUTA GRAVEOLENS 9 C, 5 granulí ráno a večer po celou dobu imobilizace.
 • Prevence zkrácení šlach a ankylózy (ankylóza je vazivové nebo kostěné spojení nahrazující původní spojení, vzniká v důsledku znehybnění kloubu): TUBERCULINUM RESIDUUM 15 C, 5 granulí 1x týdně po celou dobu imobilizace.

Podpora hojení zlomenin:

 • tvorba svalu a snížení bolestí po zlomenině: SYMPHYTUM 9 C, 5 granulí každý den, po celou dobu imobilizace (znehybnění).
 • prevence špatného srůstu kostí po zlomenině: CALCAREA FLUORICA 9 C, 5 granulí obou léků každý den po celou dobu imobilizace (znehybnění).

V případě, že po chirurgickém zákroku přetrvávají bolesti:

 • Pokud je jizva citlivá i po odstranění tlaku v důsledku kontaktu s dlahou. STAPHYSAGRIA 15 C, 5 granulí 3x denně 14 dní.
 • Pokud bolest „přesahuje“ oblast jizvy a projevuje se i mimo operovaný kloub ve zbytku prstu: HYPERICUM 15 C, 5 granulí 3x denně 14 dní.

Rehabilitace

Další fází je rehabilitace s cílem navrátit postižené části náležitou pohyblivost. Probíhá buď jako ohýbání prstů v teplé lázni, nebo „hraním si“ s pěnovým míčkem, dokud se pacient postupně nevrátí k práci s nástrojem.

 • Homeopatické léky k urychlení rehabilitace: CAUSTICUM 5 C, 5 granulí 2x denně po celou dobu rehabilitace.
 • Pokud je pro pacienta pohyb ve vodním prostředí obtížný, ba dokonce bolestivý, a zdá se, že dokonce zpomaluje nabývání pohyblivosti, nebo pokud se zdá, že ankylózu uvolňuje spíše cvičení s pěnovým balónkem: RHUS TOXICODENDRON 5 C, 5 granulí 2x denně po celou dobu rehabilitace.

Zdroj: Dr. Franck Choffrut: Santé des musiciens et des chanteurs (Zdraví muzikantů a zpěváků), edice CEDH
Překlad: PhDr. Jana Spoustová
Redakčně upraveno.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze