Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie pro hudebníky - podvrtnutý, vykloubený nebo zlomený prst

Autor: Externí zdroj

Prsty muzikantů netrpí pouze při hraní na nástroje. I odpočinek či sport (lyže, míčové hry) můžou přivodit vážný problém nebo přinejlepším delší neschopnost vykonávat umělecké povolání.

Ilustrační foto
Zdroj: wikipedia

François-René Duchâble si zranil prst při úderu předloktím v karate, Frank Braley se nemohl dostavit na soutěž v Ženevě kvůli podvrtnutému prstu. Přesto však není nezbytně nutné, aby si muzikanti najímali i nosiče kufrů, jak to vyžadují někteří „virtuosové“, a aby se vzdávali veškerých fyzických aktivit, neboť ty jsou pro mladé i ty „dříve narozené“ muzikanty velmi důležité.

Zranění prstů mohou být tří druhů:

 • K distorzi (podvrtnutí) dochází k natažení jedné nebo více šlach. V místě kloubu se objeví bolestivý otok. Pokud jde o prosté podvrtnutí, doporučuje se fixace v dlaze na tři týdny. U vážnějších stavů, kdy je kloub mobilní mimo fyziologický rozsah a neplní svou funkci (v závažných případech distorze palce, například, pacient nedokáže udržet sklenici vody), jde již o indikaci k chirurgickému zákroku, který je nutno provádět nejpozději do 5 dnů po úraze. Jakmile je období delší, klesá úspěšnost chirurgického zákroku.
 • Luxace (vykloubení) vzniká při závažnějším úrazu kloubu, který se deformuje, vazy se mohou přetrhnout. Je nutné požádat o názor chirurga, který určí, zda je třeba zranění léčit znehybněním nebo chirurgicky.
 • Fraktura (zlomenina) samozřejmě také vyžaduje konzultaci s chirurgem.

   

Průběh hojení můžeme podpořit následovnými homeopatickými léky:

 • Prevence nodozit (uzlíků) na šlachách a vazech, k nimž dochází po úrazech: RUTA GRAVEOLENS 9 C, 5 granulí ráno a večer po celou dobu imobilizace.
 • Prevence zkrácení šlach a ankylózy (ankylóza je vazivové nebo kostěné spojení nahrazující původní spojení, vzniká v důsledku znehybnění kloubu): TUBERCULINUM RESIDUUM 15 C, 5 granulí 1x týdně po celou dobu imobilizace.

Podpora hojení zlomenin:

 • tvorba svalu a snížení bolestí po zlomenině: SYMPHYTUM 9 C, 5 granulí každý den, po celou dobu imobilizace (znehybnění).
 • prevence špatného srůstu kostí po zlomenině: CALCAREA FLUORICA 9 C, 5 granulí obou léků každý den po celou dobu imobilizace (znehybnění).

V případě, že po chirurgickém zákroku přetrvávají bolesti:

 • Pokud je jizva citlivá i po odstranění tlaku v důsledku kontaktu s dlahou. STAPHYSAGRIA 15 C, 5 granulí 3x denně 14 dní.
 • Pokud bolest „přesahuje“ oblast jizvy a projevuje se i mimo operovaný kloub ve zbytku prstu: HYPERICUM 15 C, 5 granulí 3x denně 14 dní.

Rehabilitace

Další fází je rehabilitace s cílem navrátit postižené části náležitou pohyblivost. Probíhá buď jako ohýbání prstů v teplé lázni, nebo „hraním si“ s pěnovým míčkem, dokud se pacient postupně nevrátí k práci s nástrojem.

 • Homeopatické léky k urychlení rehabilitace: CAUSTICUM 5 C, 5 granulí 2x denně po celou dobu rehabilitace.
 • Pokud je pro pacienta pohyb ve vodním prostředí obtížný, ba dokonce bolestivý, a zdá se, že dokonce zpomaluje nabývání pohyblivosti, nebo pokud se zdá, že ankylózu uvolňuje spíše cvičení s pěnovým balónkem: RHUS TOXICODENDRON 5 C, 5 granulí 2x denně po celou dobu rehabilitace.

Zdroj: Dr. Franck Choffrut: Santé des musiciens et des chanteurs (Zdraví muzikantů a zpěváků), edice CEDH
Překlad: PhDr. Jana Spoustová
Redakčně upraveno.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:38

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze