Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte stále studené ruce a nohy?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Externí zdroj

Já nevím, jak vy, ale já mám v těchto pochmurných dnech se stále se měnícím počasím v podobě zimy, větru, krup, sněhu a deště, neustále potíže s pocitem chladu, zejména nohou. 

Ilustrační foto

Proto mě velmi zaujal článek MUDr. Jaroslava Čupery, zkušeného lékaře-homeopata, navíc místopředsedy Homeopatické lékařské asociace, na portálu Ulekare.cz s názvem "Mrznou vám i v posteli nohy? Homeopatie zařídí teplo." Je skvěle a přehledně napsaný a pokud se potýkáte se stejnými problémy jako já, přečtěte si ho a nebudete litovat. Pokud jako příčinu vyloučíte závažnější onemocnění (MUDr. Čupera na nejvážnější z nich v článku upozorňuje), lze mimo jiné vyzkoušet i homeopatii. Celý článek je k přečtení zde: Ulekare.cz

Ve zkratce - homeopatická doporučení MUDr. Jaroslava Čupery:

  • Arsenicum album – přípravek pro osoby celkově značně oslabené. Vyústěním tohoto stavu jsou studené ruce a nohy, případně chlad celého těla. To může být buď kvůli závažnému dlouhodobému onemocnění (například vinou chronického srdečního selhávání či astmatu), nebo jako důsledek prudce probíhající akutní choroby (třeba intenzivního průjmu). Tito jedinci bývají bledí, s chladnou pokožkou, případné bolesti ale pociťují jako pálení žhavým uhlíkem. Chlad vnímají tak intenzivně, že se nemohou zahřát i přes to, že teplo vyhledávají a přináší jim úlevu.
  • Sepia officinalis – je to především lék pro ženy, které jsou citlivé na chlad. Zima v jakékoliv podobě jim nedělá dobře, dokonce mají studené ruce a nohy i v posteli či v teplé místnosti. Jinou typickou situací je, že mají chladné končetiny při bolesti hlavy. Vyhledávají teplo, i v létě si (tajně samozřejmě) rády vezmou teplé ponožky. Potíže u nich zmírňují energická cvičení, jako je jogging nebo aerobik.
  • Calcarea carbonica – preparát ocení jedinci velmi zimomřiví, trpící na ledové nohy. Mají pocit, jako by měli pořád oblečené studené a vlhké ponožky. Problém je trápí i po chůzi na chladném vzduchu. Celkově se jedná o typy bledé, obézní a ochablé, se sklony k nemocem dýchacích cest ze zimy. Celkovým obrazem se blíží nemocným se sníženou funkcí štítné žlázy.
  • Silicea – vhodná pro ženy tak citlivé na chlad, že je prakticky nic nedokáže zahřát. Snadno onemocní zejména z prochlazení hlavy a nohou. Při bolestech hlavy jim jedinou úlevu poskytnou teplé obklady. Ženy odpovídající tomuto typu mívají studené ruce i nohy v průběhu menstruace.
  • Lycopodium clavatum – je dobrým lékem pro pacienty, kteří se léčí na dnu. Zvláštním příznakem u nich je to, že současně mohou mít jednu ruku či nohu studenou a druhou horkou nebo se to střídá. Potíže se u nich zhoršují požitím alkoholu.
  • Baryta carbonica – přípravek pro starší osoby, které mají studené ruce i nohy v důsledku aterosklerózy. Toto onemocnění u nich bývá velmi pokročilé. Projevuje se to například snížením duševních schopností, nepamatováním si nových věcí, případně již mohou tito lidé trpět určitým stupněm demence. Další nápovědou pro vhodnost tohoto léku je trvale vysoký krevní tlak. Lék jim může ulevit v nepříjemných pocitech, ale neléčí aterosklerózu, vždy je nutné užívat i ostatní léky předepsané lékařem!
  • Nux vomica – lék pro osoby s pocitem chladu v celém těle. Mívají dojem, že se nemohou zahřát, což bývá většinou v úvodu onemocnění dýchacích cest či chřipky.
  • Arnica Montana – preparát hodící se v případech oslabeného krevního oběhu v nohách při varixech. Zvyšuje množství kyslíku v buňkách a zlepšuje tak hojení.
  • Secale cornutum – řeší studené ruce a nohy kuřáků. Je to lék na recept a jeho případné použití musí zvážit lékař.

 Zdroj: Ulekare.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
Externí zdroj

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, Externí zdroj

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:40

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze