Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Regenerace jater u psů

Autor: Petra Sumeráková

Játra jsou u psa největším orgánem dutiny břišní a jejich funkce je životně důležitá a nezastupitelná. Jejich plusem, ale zároveň i mínusem je velká funkční rezerva (až 80%) - a tak k výrazným klinickým příznakům dochází většinou až při jejich velmi vážném poškození. Proto nepodceňujte žádné zdravotní odchylky od normálu, byť se Vám zprvu mohou zdát jako banalita.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia

Příznaky mohou být například: zvracení, nechutenství, úbytky na váze, zvýšená žíznivost, častější močení, zhoršená kvalita srsti.

Velkou výhodou v případě regenerace jater je, že ji lze často velmi dobře pomoci právě homeopatií.

Uvedu zde opět jeden případ a příběh přímo z mé vlastní praxe. Na podzim 2015 mi přijeli moji stálí klienti na úpravu srsti se svou fenkou havanského psíka. Stěžovali si na to, že často zvrací žaludeční šťavy, poslední dobou moc nežere, trochu zhubla a má řidší stolici. Jinak se jim zdála veselá a nevypadalo to, že by jí bylo nějak výrazně zle nebo jí něco bolelo. Jelikož se jednalo o téměř 6ti letou fenku, doporučila jsem klientům co nejdříve návštěvu veterinárního lékaře a odběr krve s tím, že by uvedené potíže mohly souviset s játry.

Po pár týdnech volali, že krevní testy skutečně ukazují na zvýšené jaterní hodnoty. Lékařem bylo doporučeno podávání kapek ostropestřce. Jejich podávání však nevedlo ke zlepšení a klienti mne oslovili s prosbou, jestli bych jim neporadila nějakou alternativní léčbu. Doporučila jsem jim v prvé řadě veterinární klinickou jaterní dietu (je v tomto případě velmi důležitá), dále homeopatikum LYCOPODIUM CLAVATUM 9C – 5 globulí 1x denně – vybrat celou tubu, lékařem doporučený OSTROPESTŘEC - nicméně je důležité vybrat si kvalitní tinkturu, mnoho tzv. potravinových doplňků z lékárny vyráběných průmyslově a ve velkém, má jen velmi nízký obsah výtažků z této byliny, takže nejsou kapky jako kapky.

Před několika dny mne i s fenkou navštívili a celí nadšení mi hlásili, že naše dvouměšíční "léčba" zabrala přímo zázračně. Fenka přestala úplně zvracet, stolice má pevnou konzistenci, přijímá potravu s nadšením a dokonce i přibrala. Kontrolní krevní testy už jsou zcela v normě.

Obecně můžeme na REGENERACI JATERNÍ TKÁNĚ doporučit zejména homeopatický lék LYCOPODIUM CLAVATUM. Pokud se jedná o poškození jater z důvodu intoxikace - velmi vhodným doplňkovým lékem je NUX VOMICA - obojí v potenci 9C a dle individuálního stavu zvířete a poškození jater podávat 1-2x denně 5 granulí. Důležitým lékem při zvětšených, překrvených a bolestivých játrech je rovněž Phosphorus 9 nebo 15C. Důležité je následně již celoživotní sledování a pravidelné kontroly u veterinárního lékaře. Samozřejmostí by měl být odběr krve minimálně 1x za rok. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.8.2019 11:54

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze