Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Baryta carbonica

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Naši dlouholetí klienti, se kterými jsme u jejich zvířecích miláčků řešili takzvaně kde co, dorazili jedno odpoledne do ordinace s otázkou: "Poznáte, jestli naše fenka ohluchla nebo si z nás dělá jen legraci?!“

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Takže jsme se různými zkouškami pokoušeli prokázat, jestli fenka slyší nebo jak to já nazývám „trpí selektivní hluchotou“, což znamená, že slyší, jen když to potřebuje ona.

Dle našeho vyšetření je zde hluchota vzhledem k věku stařeckého charakteru. Definitivní potvrzení je však možné jen speciálním vyšetřením sluchu - metoda zvukem evokovaných sluchových potenciálů BAER. Toto vyšetření se provádí v anestezii a jen na specializovaných pracovištích, která jsou v naší republice jen dvě.

Poznámka: Poruchy sluchu dělíme do dvou skupin příčin. První z nich je způsobena degenerací sluchového ústrojí, nejčastěji stářím. Mnozí ze psů či koček po 12. roku věku začínají ztrácet sluch a většina jedinců po 15. roku je už téměř hluchých.

Druhou skupinu představuje vrozená hluchota spojená s bílou barvou kůže a srsti. Tato choroba se vyskytuje u mnoha druhů zvířat včetně člověka. K projevu hluchoty dochází už při narození nebo v prvních týdnech života. Zjištění hluchoty u zvířat není jednoduché. Testy jako pískání, křičení či tleskání jsou zatíženy velmi velkou chybou, neboť hluché zvíře reaguje i na jiné podněty než sluchové a mnohé z nich mohou být nám lidem skryty. Jednostranně hluché jedince pak odhalíme ještě obtížněji nebo vůbec.

Snažím se doptat klientů: jak problém vznikl, jak dlouho trvá, jak to fenka zvládá, změnilo se i něco jiného? Klienti popisují, že výrazné zhoršení do tohoto stavu pozorují až po posledním očkování, které bylo před 10 dny. Po této informaci mě okamžitě napadá lék Thuya occidentalis – snížení postvakcinačních reakcí. Ale z dalšího rozhovoru vyplývá, že problémů je více – štěněčí chování, koukání do prázdna, zpomalenost. Proto nakonec volím lék Baryta carbonica, v tomto případě v ředění 30C ze začátku 2xdenně, poté podle odezvy snižovat frekvenci podávání.

Fence se sluch začínal postupně upravovat zpět do původního stavu, adekvátnímu k jejímu věku. Lék jsme podávali poté 1x denně a následně pokračovali 2x týdně a další měsíc již jen 1x týdně do vybrání tuby. Šustění pytlíku slyšela již perfektně, co kdyby tam náhodou byly dobroty. Ale při povelech si dávala více na čas, a to musel i klient zvyšovat hladinu projevu. Také majitelé popisovali příjemnou změnu v chování, že je veselejší a aktivnější.

Na Barytu carbonicu je třeba pomýšlet při hluchotě s otokem mandlí. Také při hučení v uších v důsledku arteriosklerotických stavů. Při ztrátě paměti a infantilní chování. Je také velmi užitečná u stavů fyzické i psychické retardace. Pomalí a vystrašení jedinci, hlavně z cizích lidí.

Po nějakém čase fenka absolvovala odstranění zubního kamene ultrazvukem, což se provádí v anestézii. Druhý den po operaci přiběhla klientka pro předpis na lék Baryta carbonica, protože se u fenky znovu projevila hluchota a zpomalenost.

Nyní je fenka opět slyšící. Vzhledem k opakování problému jsem fence lék Baryta carbonica 30C ponechala dlouhodobě 1x týdně. Těší se dobrému zdraví.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:53

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze