Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když miminko nepřichází, nezůstávejte s trápením sami

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Přání mít dítě patří mezi základní lidské touhy. Řada z nás si již od dětství představuje, jak se jednou stane rodiči. Proto není divu, že nemožnost jejího naplnění vzbuzuje velmi silné emoce.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Zármutek prožívaný při nemožnosti mít dítě se svou intenzitou může vyrovnat prožitkům při ztrátě někoho blízkého. Přesto s ním lidé s nedobrovolnou bezdětností často zůstávají úplně sami. S problémem se dokážou svěřit jen několika blízkým. Při déletrvajícím neúspěchu se ale tento okruh ještě zužuje. Všichni jsou bezradní, nikomu se nechce o problému začínat, aby tím druhou stranu neobtěžoval...

Vytěsnění (o čem se nemluví, to neexistuje) je přirozenou obranou před nepříjemnými pocity, které by nám jinak bránily v normálním fungování. Přínos tohoto potlačení je ale jen zdánlivý. Ve většině případů vede k somatizaci, projeví se tělesnou nemocí a situaci dále zkomplikuje. Při léčbě neplodnosti považuji za důležitou součást psychoterapii k uvědomění si a vyrovnání se s pocity, které tento stav nutně doprovází. V této situaci je naopak výhodou, když si kamarády vyhradíme pro zábavu a starosti řešíme s terapeutem.

V léčbě může kromě psychoterapie významně pomoci akupunktura a homeopatie. Z homeopatických léků uveďme Argentum nitricum při tendenci vytvářet negativní scénáře (vím, že se to nepodaří), Sepia na beznaděj, Staphysagria na vztek (je to nespravedlivé), Natrum muriaticum na smutek, že nemohu být matkou. Procedury IVF jsou spojeny s dlouhými časy čekání na výsledek ve velkém napětí. V této situaci nám pomůže Aconitum napellus. Všechny léky v ředění 15C 5 granulí 1x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:21

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze