Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Komplikovaný porod u tříleté feny yorkshire terriera

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Jak už to bývá, komplikace se mohou týkat kohokoli a mnohdy se jim prostě nevyhneme, i když máme statnou a navenek dobře vypadající fenu, která je základem pro náš chov. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Poprvé jsem kryla svou fenku ve třech letech, tedy naprosto dle norem. Ani ne pozdě, ani ne brzo. Má fena rozhodně nepatří mezi maličké vzrůstem, je to spíše větší jork. Na výstavách se jí velmi dařilo, a tak svou kariéru zdárně zakončila včas, abych jí mohla už konečně ostříhat a připravit jí na její první mateřské povinnosti.

Kryla jsem drobnějším pejskem, než je ona a prověřeným. Březost probíhala celkem normálně. Od třetího týdne fenka trpěla zhruba 10 dní naprostým nechutenstvím. Aplikovala jsem homeopatický lék Sepia 15C v dávce 5 granulí 1x za 14 dní od krytí až do konce březosti.

Nechutenství u malých plemen je poměrně časté a tento postup musím říct, mi velmi pomohl a fence zlepšil celkové snášení březosti. Fence jsem navíc přilepšovala vařenou stravou, kterou daleko lépe přijímala než granule.

61. den se narodila dvě štěňata. Vzhledem k tomu, že to byl velmi náročný porod, při němž si má fena navíc zcela napříč roztrhla vulvu a který nakonec skončil císařským řezem, ihned jsem začala podávat Arniku montanu v ředění 9C, která měla po zašití u veterináře urychlit hojení jak zvenku, tak porodních cest uvnitř.

Fenka byla navíc velmi vyčerpaná. Asi za tři dny po porodu jsem k Arnice ještě na radu paní doktorky přidala i Chinu 15C, abych jí trošku podpořila a posílila. Dala jsem od každého 2 kuličky a dohromady to rozpustila ve 2 ml převařené vody. Několikrát za den jsem fence tento roztok podala a výsledek byl vidět už po jednom dni užívání.

Na celkovou podporu imunity se mi osvědčilo u psů podávat Oscillococcinum. A to jednak feně, ale i štěňatům. Psi jsou po něm aktivnější, odolnější a řekla bych, že jim i poskytuji lepší start do života tím, že posiluji jejich imunitu už od samého začátku. Fena je po porodu vyčerpaná, pro štěňata je porod jistě taktéž velkou zátěží. Jednu celou tubu Oscillococcina rozpustím ve 20 ml stříkačce s převařenou vodou a podávám denně všem trošku do tlamky. Zbytek roztoku uchovávám v lednici v alobalu, ne však déle než 3 dny. Poté udělám roztok nový.

Když bylo štěňatům asi 10 dní, začala být neklidná, chtěla pít častěji a kňourala. Byla očividně nespokojená. Pokusila jsem se je dokrmit psím mlékem, ale to odmítala. Chtěla mléko od feny. Tušila jsem, že fena asi nemá tolik mléka, co by měla mít. Ihned jsem s každým kojením začala podávat Lac caninum 5C a prakticky ihned jsem viděla, že fena lépe pouští mléko, štěňata kratší dobu provádějí mléčný krok a déle pijí a méně se hemží u dalších nevypitých struků. Pak štěnda napapaně odpadla a já si na chvilku oddychla.

Ovšem za dalších pár dní jsem zase začala pozorovat, že štěňátka pořád spí a téměř jsem je neviděla pít. Fena z toho byla neklidná, chodila k nim, čuchala k nim, snažila se je budit. Intervaly mezi kojením byly klidně i 5-6 hodin. To se mi na 14 dní stará štěňata zdálo dost dlouho. Po poradě s paní doktorkou jsem začala jednotlivá kojení sledovat a před každým nakojením jsem štěněti dala do tlamky trochu Lycopodum clavatum 9C. Výsledek byl okamžitý. Spavé štěně se probudilo „z mrákot“ a prakticky ihned aktivně začalo hledat struk. Přisálo se, párkrát udělalo mléčný krok a fena pak opět díky Lac caninum pustila mléko. Měla jsem ohromnou radost! Takto jsem sledovala kojení zhruba 2-3 dny a poté už nebylo třeba, protože štěňátka byla opět aktivní a sama vyžadovala mléko.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:54

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze