Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Skvělé bezlepkové sušenky!

Autor: Lucie Nestrašilová

Dnes jsem pro vás nachystala tip na zdravé mlsání. Upečte si zdravé, chutné sušenky, které vám dodají energii! A navíc jsou bezlepkové!

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Ingredience:

50 g quinoových vloček, 50 g rýžových vloček, 100 g másla, 5 lžic javorového sirupu, 2 kávové lžičky sirupu z agáve (nebo rýžového sirupu - dle chuti), 80 g hnědého cukru, 100 g najemno nasekaných oříšků (mandle, kešu, para, vlašské – i směs), 4 lžíce sekaného sušeného ovoce (datle, fíky, nesířené meruňky, rozinky, brusinky, švestky), sekaná semínka (dle chuti - slunečnicové, dýňové, sezamové), konopné semínko (nesekané).

Postup:

Nejprve si všechny ingredience rozmixujte krátce v mixéru - quinoové a rýžové vločky, pak oříšky, semínka a nakonec sušené ovoce (u mě vždy převažují datle). Konopné semínko nemixuji, přidávám ho do směsi až nakonec (když ho zrovna mám).

Dále si na nepřilnavé pánvi rozpusťte 100 g másla, 4 lžíce javorového sirupu, 80 g hnědého cukru. Vše nechte důkladně rozpustit. Přidejte rozmixované vločky a promíchejte je s tekutou směsí. Dále přidejte 100 g najemno nasekaných oříšků, až se spojí s předchozí směsí, přidejte nasekaná semínka a nakonec 4 lžíce sekaného sušeného ovoce. Všechny ingredience přidávejte opravdu postupně, aby se hezky spojily. Nejprve vločky, až budou řádně promíchány, tak oříšky, poté semínka a na závěr nasekané sušené ovoce. Když vám bude směs připadat suchá, přidejte kdykoli v průběhu míchání lžíci javorového sirupu a cca 2 lžičky sirupu z agáve nebo rýžového sirupu. Když se vše hezky spojí, rychle směs promíchejte a nalijte na plech vyložený pečícím papírem. Ze směsi udělejte na plechu placku vysokou cca 5 mm nebo trošku vyšší. 

Vložte do rozehřáté trouby na cca 160 stupňů Celsia. Pečte cca 20 minut. Sušenky jsou hotové ve chvíli, kdy získají jemně nahnědlou barvu.

Nechte je na plechu vychladnout a nožem krájejte na kousky. Jsou velmi chutné a zdravé. Chutnají snad každému, kdo je kdy ochutnal:-) Navíc nejsou jako kupované tyčinky přeslazené a chemicky ošetřené. Získáte tak rychlý zdroj energie, která dlouho vydrží.

Inspirováno receptem naší nutriční poradkyně Ing. Ludmily Pszczolkové: Sušenky z ovesných vloček

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.5.2020 09:44

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze