Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

To byl zase tejden...

Autor: Lucie Nestrašilová

Znáte to. Někdy vám už dopředu intuice napovídá, že týden, který vás čeká bude asi pěkná fuška, ale přesto si v duchu říkáte: „Třeba to tak nebude a dám to v pohodě“. Takhle nějak jsem své intuici před týdnem naslouchala já a snažila jsem se samu sebe přesvědčovat, že to bude „good“.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Pondělí.

Jsem šťastná, že nemusíme se synem vstávat časně ráno, neb jsme objednáni k zubaři až na desátou. Paráda – aspoň se vyspíme, v klidu posnídáme a budeme mít klidný start.

Vyšetření mého chrupu trvalo sice hodinu, ale bylo bezbolestné – syn seděl v ordinaci semnou, na zákrok teprve čekal, takže i kdyby mě cokoli zabolelo, stejně bych si hrála spíše na hrdinku, byť jemné naznačení „au“ by výchově neuškodilo.

Syn. Myslela jsem si, že ho čeká banální zákrok - vytržení mléčného zubu, který měl udělat prostor zubu perspektivnímu, tedy novému. Jakožto lajk netušíce, že vytrhnout „mléčňák“ nemusí být vždy až taková „brnkačka“ a jakožto šéfredaktorka portálu o zdraví, která stále nemá dostatek obrazového materiálu, jsem ho zvesela na křesle při zákroku ještě fotila. Když to „mléčné“ trhání trvalo poněkud dlouho a paní doktorka, jinak milá a klidná žena, evidentně znervózněla a začala pronášet „to je divné, že to nejde ven...“ a přitom dítko, do té doby při návštěvě zubaře klidné a trpělivé, začalo na křesle kňučet bolestí, přešel optimismus i mě a jediné, co jsem si přála bylo, aby to měl syn co nejrychleji za sebou. Po půl hodině trápení však lékařka zákrok vzdala, neb uznala, že je nad její síly a urgentně nás vyslala na dětskou stomatologii do nemocnice. To evidentně mého syna zlomilo, protože správně tušil, že tím to zdaleka nekončí. Popisovat detaily vyšetření v Motole by mi zabralo několik normostran, tak jen stručně. Přijala nás velmi sympatická zubařka (všichni se vůči nám chovali skvěle!), která po rentgenu a vyšetření usoudila, že další zákrok synovi dělat nebude, neb už ten předchozí zcela postrádal logiku (jednalo se sice o mléčný, ale zdravý, resp. stále funkční, zub) a rozhodla se následky předchozího „páčení“ vyléčit antibiotiky. „Paní Nestrašilová, nejste náhodou přírodní matka? Víte, já ta antibiotika dávám jen velmi nerada, ale bojím se, že se synovi udělá v dásni zánět a ničím jiným to vyřešit nelze“. Začala jsem se smát: „Ne, nejsem „přírodní matka“, paní doktorko, tedy pokud mě do kategorie „přírodní matka“ neřadí již jen má pozice šéfredaktorky Světa homeopatie☺“. „Ale já proti homeopatii nic nemám, jsem jí nakloněna. Jenže tady nám nepomůže“, dodala lékařka. Tato zubařka byla opravdu moc fajn a jsem jí vděčna za její přístup k synovi, který se v Motole uklidnil, neb pochopil, že už mu nic nehrozí.

Odjeli jsme z Motola. Přiznávám, že naše první cesta vedla do nákupního centra, abych synovi koupila nějaké „bolestné“. Cestou mi to nedalo a i když jsem nechtěla zpochybňovat rozhodnutí lékařky, zavolala jsem své šéfové, shodou okolností skvělé zubařce, která již více než 20 let ve své praxi pracuje s homeopatií. Vyslechla mě, zeptala se, jestli měl syn u zubu váček, nebo zda byl zub před trháním bolestivý a když zjistila, že jsme šli k zubaři bez potíží, řekla mi, že by v tomto případě zvolila místo antibiotik homeopatii (nechtěla tím však popřít jejich účinnost, protože kdyby měl syn před původním zákrokem se zubem jakýkoli problém, jiná cesta by určitě nebyla). Okamžitě po návratu domů jsme podle jejího doporučení nasadili: Arnicu montanu 30 C, Hypericum 30 C, Hepar sulfur 30 C (do večera od každého léku 5 granulí, celkem 3 dávky) a na noc Pyrogenium 9 C (5 granulí) a preventivně i sirup proti bolesti, aby se syn v klidu vyspal. Druhý den šel syn normálně do školy, na trénink a ve výše uvedené léčbě pokračujeme dodnes (sobota), a to v rozpětí 3 dávek za den.

Když jsme se včera s mou šéfovou setkali osobně, neb jsme shodou náhod měli meeting Rady HLA, přivezl mi můj muž syna do kanceláře, kde se moje milá šéfová podívala na synův stav v dutině ústní a zjistila, že homeopatie skvěle zabrala a alopatická léčba nebude potřeba. Rána po páčení se hezky hojí, jen dutiny má syn mírně zasažené (překvapila mě její otázka: A nespustila se mu poté rýma?“„ANO, jak to víš???!“), tak mu přidala od pondělka Lachesis 9 C a Mercurius dulcis 30 C a já jen věřím, že v pondělí na kontrole v Motole budu moct paní doktorce říct, že homeopatie nakonec zabrala☺

Úterý, středa, čtvrtek, pátek... Měla bych spoustu témat k napsání, ale to byste mi tady nevydrželi☺ Jen možná jednu malou radu pro stejně zrychlené ženy jako jsem já – ani jeden z těchto dní bych nedala bez Nux vomicy 9 C (obtíže vzniklé nebo zhoršené v důsledku pracovních starostí či pracovního přetížení).

Sobota.

To je dnes. Ráno nemůžu spát, jsem z celého týdne rozlámaná a přetížená a hlavou se mi honí spousta myšlenek. V 5:39 hodin to vzdávám, vstanu a jdu si užít klidné ráno než rodinka vstane. Ale od rána si prudím, mám špatnou náladu, jsem nevyspalá, chybí mi energie... Uvařím si horkou vodu s citronem, pak svůj oblíbený čaj s bergamotem, přidám snídani v podobě šestirznné kaše od Country lifu a protože mám v plánu stát v 11:30 na startu „Winter-run“ běhu na 4 km, začnu přemýšlet, že tam tentokrát nepůjdu – ano až tak si po ránu prudím. Jenže jsem to slíbila své 17ti-leté neteři, která mě chtěla za parťačku a já jí slíbila, že jí budu držet v tempu a že jí zbavím trémy (s Rescue je to „brnkačka“, to narozdíl od trhání „mléčňáků“ vím), tak jsem nakonec odvezla syna na trénink a na tu Ladronku jsem vyrazila.

A TO BYL TEN NEJLEPŠÍ NÁPAD, KTERÝ JSEM ZA CELÝ TÝDEN MĚLA!

Stres a vnitřní napětí povolilo, energie se vrátila a já si náš první společný závod báječně užila a radost a štěstí cítím ještě teď, v sobotu večer. A abych nezapomněla – pokud nemáte s rekreačními závody ještě příliš zkušeností, nepřepalte to a když to náhodou přece jen přepálíte, mějte po ruce Arnicu, určitě vám uleví a vyhnete se svalové horečce.

Zítra je neděle. Kromě synova tréninku bych měla mít klidný den, užívat si domova, udělat si takové ty holčičí práce, které ti moji chlapi prostě nezvládají. Má intuice je však optimistická a já věřím, že neděli dám bez homeopatie. Ty „nehomeopatické“ dny mám totiž nejradši. Tedy až na ty virtuální homeopatické, kdy jsem s vámi☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 08:24

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze