Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Onemocnění dásní

Autor: MVDr. Iva Librová

S lehkými záněty dásní, které se projevují červeným lemem u krčků zubů, se setkáváme velice často. Příčinou bývá především ukládání zubního kamene na sklovině zubu, nedostatečná zubní hygiena či u koček např. kaliciviróza. Závažnější procesy bývají bolestivé, zvířata přestávají přijímat potravu, dásně snadno krvácí, mohou vznikat puchýřky a s déletrvajícím procesem dochází i k uvolňování zubů a jejich vypadávání.

Ilustrační foto

Při výběru léku se orientujeme podle vzhledu dásní, dalších projevů zánětu a v neposlední řadě podle chování a povahy zvířete.

Při počínajícím zánětu, kdy pozorujeme pouze tmavě růžový lem a otok, můžeme použít Apis mellifica 9 C 3x denně. Je-li dáseň červená a bolestivá, podáváme Belladonna 9 C 3x denně. U popudlivých a neklidných koček, které vykazují bolestivost, je správným lékem Chamomilla 9–15 C a naopak pro milé a mazlivé kočky a psy Pulsatilla 9 C.

Borax 9 C 3x denně je vhodný pro kočky, které jsou v podstatě neošetřitelné, mají afty, zánět se šíří až do hltanu, mají zarudlý lem na dásních okolo zubů, výrazně sliní a z tlamky jim mohou viset husté provazce slin, kočky mohou zvracet či trpět průjmem. Na dásních můžeme najít bělavé houbovité výrůstky.

Rhus toxicodendron 9 C 3x denně je lékem pro tmavě červené sliznice, afty a přítomnost puchýřků. Zvíře může být neklidné a stranit se majiteli.

Nitricum acidum 9 C 3x denně pro afty s nepravidelnými okraji, jejichž spodina snadno krvácí, při autoimunitních onemocněních, na spojnici sliznice a kůže se objevují krvácející nebo hnisající trhliny.

Mercurius corrosivus 30 C 1x denně je vhodný při výrazném hnisání tmavě červených a oteklých dásní, proces je bolestivý a dochází až k destrukci tkáně. Pacient je velmi iritovaný až agresivní. Pes nebo kočka velmi sliní a mají zvětšené svodné mízní uzliny.

Kreosotum 30 C 1x denně pomáhá hojit hnisavé a velmi bolestivé afty. Dáseň nabývá velmi tmavé barvy, je houbovité struktury a kolem aftu pozorujeme zarudlý lem. Z dutiny ústní cítíme výrazný zápach a zvířeti vytékají krvavé sliny. Může docházet ke zvracení a průjmům. Tyto stavy už mohou hraničit s odúmrtí tkáně a nabývat rakovinového bujení.

Hepar sulfur 30 C 2x denně najde uplatnění u abscedujících lézí s hnisáním. Zvíře nesnese kontakt a přestává přijímat potravu.

Sulfuricum acidum 15–30 C 1-2x denně vyzkoušejte u koček s kalicivirózou, pokud dochází ke krvácení dásní, jsou přítomné tmavočervené eroze, pacient je vyčerpaný a apatický.

Fluoricum acidum 30 C 2x denně podáváme u zvířat se zubním kamenem, odchlípenou dásní, kazivostí zubů, infekcemi. Pozorujeme krvavé slinění a pacienti se energicky pohybují.

Vhodným doplňkem při infekčních onemocněních a pro podporu účinku antibiotik je Oscillococcinum. V prvních dnech 3x denně, jednu tubu můžete rozpustit do větší stříkačky a uchovat v chladu. Poté dávkujte po menším množství přímo do tlamky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Iva Librová

Autor: MVDr. Iva Librováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:06

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze