Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Onemocnění dásní

Autor: MVDr. Iva Librová

S lehkými záněty dásní, které se projevují červeným lemem u krčků zubů, se setkáváme velice často. Příčinou bývá především ukládání zubního kamene na sklovině zubu, nedostatečná zubní hygiena či u koček např. kaliciviróza. Závažnější procesy bývají bolestivé, zvířata přestávají přijímat potravu, dásně snadno krvácí, mohou vznikat puchýřky a s déletrvajícím procesem dochází i k uvolňování zubů a jejich vypadávání.

Ilustrační foto

Při výběru léku se orientujeme podle vzhledu dásní, dalších projevů zánětu a v neposlední řadě podle chování a povahy zvířete.

Při počínajícím zánětu, kdy pozorujeme pouze tmavě růžový lem a otok, můžeme použít Apis mellifica 9C 3x denně. Je-li dáseň červená a bolestivá, podáváme Belladonna 9C 3x denně. U popudlivých a neklidných koček, které vykazují bolestivost, je správným lékem Chamomilla 9–15 C a naopak pro milé a mazlivé kočky a psy Pulsatilla 9 C.

Borax 9 C 3x denně je vhodný pro kočky, které jsou v podstatě neošetřitelné, mají afty, zánět se šíří až do hltanu, mají zarudlý lem na dásních okolo zubů, výrazně sliní a z tlamky jim mohou viset husté provazce slin, kočky mohou zvracet či trpět průjmem. Na dásních můžeme najít bělavé houbovité výrůstky.

Rhus toxicodendron 9 C 3x denně je lékem pro tmavě červené sliznice, afty a přítomnost puchýřků. Zvíře může být neklidné a stranit se majiteli.

Nitricum acidum 9 C 3x denně pro afty s nepravidelnými okraji, jejichž spodina snadno krvácí, při autoimunitních onemocněních, na spojnici sliznice a kůže se objevují krvácející nebo hnisající trhliny.

Mercurius corrosivus 30 C 1x denně je vhodný při výrazném hnisání tmavě červených a oteklých dásní, proces je bolestivý a dochází až k destrukci tkáně. Pacient je velmi iritovaný až agresivní. Pes nebo kočka velmi sliní a mají zvětšené svodné mízní uzliny.

Kreosotum 30 C 1x denně pomáhá hojit hnisavé a velmi bolestivé afty. Dáseň nabývá velmi tmavé barvy, je houbovité struktury a kolem aftu pozorujeme zarudlý lem. Z dutiny ústní cítíme výrazný zápach a zvířeti vytékají krvavé sliny. Může docházet ke zvracení a průjmům. Tyto stavy už mohou hraničit s odúmrtí tkáně a nabývat rakovinového bujení.

Hepar sulfur 30 C 2x denně najde uplatnění u abscedujících lézí s hnisáním. Zvíře nesnese kontakt a přestává přijímat potravu.

Sulfuricum acidum 15–30 C 1-2x denně vyzkoušejte u koček s kalicivirózou, pokud dochází ke krvácení dásní, jsou přítomné tmavočervené eroze, pacient je vyčerpaný a apatický.

Fluoricum acidum 30 C 2x denně podáváme u zvířat se zubním kamenem, odchlípenou dásní, kazivostí zubů, infekcemi. Pozorujeme krvavé slinění a pacienti se energicky pohybují.

Vhodným doplňkem při infekčních onemocněních a pro podporu účinku antibiotik je Oscillococcinum. V prvních dnech 3x denně, jednu tubu můžete rozpustit do větší stříkačky a uchovat v chladu. Poté dávkujte po menším množství přímo do tlamky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Iva Librová

Autor: MVDr. Iva Librováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2019 02:53

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze