Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mapování

Autor: Lucie Nestrašilová

Myšlenkové mapy, aneb MindMaps... K čemu jsou dobré? Myšlenkové mapy jsou velmi populárním a kreativním nástrojem pro plánování úkolů a priorit. Jejich výhoda je v tom, že díky nim můžete zachytit velké množství aspektů a témat, které se daného projektu či řešeného problému týkají. Dají vám výborný přehled o struktuře řešené problematiky a sníží riziko případného opomenutí důležitých kroků. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Mě osobně na myšlenkových mapách nejprve zaujala jejich barevnost a skvělá možnost, jak podpořit a využít mou kreativitu. Výsledek je nejen koncepční, ale i velmi originální. Navíc se jedná o metodu rychlou, jednoduchou, pohodlnou, ale i zábavnou.

S mapami pracuji již nějaký ten rok, čas od času je posunu o level výš a navíc, v poslední době jsem jejich využití zavedla i do plánování domácích aktivit a úkolů. Tím se pro mě využití map stalo nejen pracovním nástrojem, ale i skvělou možností, jak si vyčistit hlavu přeplněnou myšlenkami. Nutnost užití homeopatika Argentum nitricum (homeopatikum pro lidi, kteří mají pocit, že stále nestíhají… více o Argentu) jsem tedy snížila na minimum.

Jak to dělám já?

Na kuchyňské desce mám papír a barevné fixy. Peču, vařím, smažím a jak jinak – přemýšlím. U manuální práce mi více než kdy jindy naskakují věci, na které nesmím zapomenout. A tak při každé myšlence uchopím fixu a hned si ji zaznamenám v podobě “bubliny” na papír. V té souvislosti mě vzápětí nebo později začínají napadat další sounáležitosti, které nesmím opomenout. Ve chvíli, kdy myšlenku zaznamenám na papír, vypouštím ji z hlavy. A tak mám kolem sebe aktuálně rozmalovaných 8 myšlenkových map a když mě během dne cokoli neodkladného napadne, hned to dostanu pomocí fixy z hlavy ven.

Jelikož mě v následujících dvou týdnech čeká velké množství jednání, meetingů či úkolů, maluji si úkolové mapy na každý den dopředu a jsem tak v klidu, že na nic nezapomenu a navíc, že postupně splním i jinak dlouho odkládané (nyní v bublinách naplánované) úkoly.

Zkuste si také vzít fixy a vrátit se do dětských let, uvidíte, jak Vám to vyčistí hlavu a navíc – můj mladší syn si ke mně přišel sednout a začal si malovat mapu svou. Získala jsem tak další možnost, jak své dítko naučit systematičnosti kreativní a zábavnou formou☺

Tak hurá do toho☺ Přeji Vám úspěšný a méně upracovaný týden,

Lucie

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 02:13

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze