Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Valentýnské „oscillování“

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Podle slovníku cizích slov znamená slovo OSCILOVAT kmitat, kolísat, ubírat se více směry, střídat, chvět se. Přemýšlím, který význam slova by se hodil na nadcházející neděli, kdy si připomeneme Valentýna. Někdo na únorovou „čtrnáctku“ čeká s radostným chvěním. Jiný s jemným „naštvaným kolísáním“ mezi dvěma dilematy: nepochopitelným důvodem slavit netradiční svátek a vzdorem „nám tedy nebude nikdo přikazovat, kdy obdarovat své lásky“.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

A ty z nás, které patříme do skupiny „věčných slavičů“, si možná rády připravíme valentýnskou výzdobu. Například valentýnský svícínek, či vázu, která bude čekat na pěknou kytku od naší polovičky. Protože ON jistě využije příležitost dát nám najevo, že jsme potřebné, důležité a nade vše milované.

Když si vezmeme na pomoc děti, překvapení pro tatínka bude mít ještě větší hodnotu! „ZAOSCILLUJME“ si – tentokrát se dvěma „L“:

Potřebujeme:
- vázu, svícínek či obyčejnou zavařovací sklenici,
- tubičky od OSCILLOCOCCINA (množství závisí na obvodu svícínku či vázy, které zdobíme),
- akrylovou barvu – růžovou, bílou, červenou atd.,
- pruženku nebo pružný silon,
- korálky ve tvaru srdíček (pokud nemáme, použijeme obyčejné korálky),
- jehlu na špízy nebo hřebík.

 

Postup:
Hned na začátku máme na výběr – jestli necháme skleničku čirou, anebo ji nabarvíme. My jsme ji nabarvili na bílo. Do tubiček od Oscilla uděláme nahřátou kovovou jehlicí na obou koncích tubičky 2 dírky, celkem tedy 4. Poté tubičky nabarvíme zvolenou barvou a necháme uschnout. Když jsou suché, začneme s navlékáním: střídáme (oscilujeme :-)) tubičku a korálek. Pozor, navlékáme buď obě dvě řady paralelně, nebo se po navlečení vrchního řádku vracíme zpět navlékáním spodních dírek. Tak pokračujeme, až máme „řetěz“ délky obvodu skleničky. Na závěr pruženku zavážeme a navlečeme na skleničku.

  • Tip: Vyrobte si Valentýnskou „sadu“: svícínek a vázu v ladících barvách.
Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 17:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze