Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

S homeopatiky na horách

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Každý rok jezdíme s dětmi na školní hory. Je to výborná akce, kde se sejdou děti ze školy, učitelé a někteří rodiče. Nejlepší na tom je, že my rodiče tvoříme s učiteli báječnou kamarádskou partičku a tak se na tuto akci těšíme snad ještě víc než naše děti. I počasí se nám letos opravdu vyvedlo. Sníh padal každý den a všude bylo bílo jako v pohádce.

Ilustrační foto

Naučila jsem se nenechat věci náhodě a proto kamkoliv jedeme, beru sebou lékárničku, jejíž součástí jsou i homeopatika. A i tentokrát se nám to vyplatilo.

Jeden den spadla paní učitelka na snowboardu tak nešťastně na obličej, že si spodní hranu lyžařských brýlí narazila na lícní kost. Naštěstí se to stalo při poslední jízdě před obědem, tak zamnou hned přišla s velkou obavou, že bude mít obrovský monokl. Pod okem to už začínalo natékat a lehce namodrávat. Hned jsem jí dala Arniku 9 C a Arnigel, aby si to několikrát denně potírala. Večer mi přinesla Arnigel vrátit, že ho prý už nepotřebuje, protože bolest i otok jsou pryč a po modřině není ani památka. Raději jsem jí dala ještě jednu dávku Arniky a poradila, aby si poraněné místo mazala Arnigelem ještě další den. Výsledek byl opravdu výborný. Kůže pod okem vypadala, jako by se nic nestalo.

Pak mě začalo bolet zápěstí. Nikde jsem nespadla ani se nebouchla, ale zřejmě šlo o přetížení šlachy z chození s hůlkama. Otok jsem naštěstí neměla, ale cítila jsem, jak se zánět šlachy pomalu rozjíždí. Sebemenší pohyb ruky se pro mě stával utrpení. Vím, že na takové stavy nejlépe pomůže fixace, ale měla jsem jen elastické obinadlo. Poskládala jsem si tedy časopis a použila ho jako dlahu, zafixovala jsem ruku přes dlaň až k lokti. Zápěstí se ani nepohlo. Mazala jsem Arnigelem a konopnou mastí. V lékárničce jsem začala zběsile hledat Rutu 9 C, která na tyto stavy moc dobře zabírá, ale bohužel jsem ji sebou neměla a lékárna v okolí nikde nebyla. Tak jsem dala opět svou milovanou Arniku 9 C a čekala, jak se to bude vyvíjet. Druhý den se přidaly silné pulzující bolesti, i přesto, že byla ruka dobře fixovaná. Napadlo mě zkusit Belladonnu 9 C a opravdu, za chvíli byla bolest pryč. Asi za půl hodiny to začalo pulzovat znova, tak jsem přidala další dávku. Opět to zabralo, avšak za hodinu se situace opakovala. Bylo to večer a já se bála probdělé noci. Kamarádka sebou měla naštěstí Belladonnu 30 C, tak jsem si ji zkusila vzít. Bolest po jediné dávce povolila a já spala celou noc jak beruška. Tak silná bolest se pak už vůbec nevrátila a když mě ruka jen lehce zabolela, již pomohlo jen namazání. Ale ruku jsem nechla zafixovanou pro jistotu 3 dny.

Opět jsem byla vděčná za to, že homeopatika mám a utvrdila se v tom, že až příště zase někam pojedeme, tak moji milou lékárničku opět přibalím, protože kdo je připraven, není pak zaskočen:)

Krásné zimní dny přeje Jana Strieglerová

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.8.2020 07:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze