Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Slzovka obecná

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Je jednou z nejdéle pěstovaných obilovin na světě. Používala se ve starém Egyptě a Řecku. Její semena mají silné čistící účinky, odstraňují z organismu přebytečnou vlhkost a slouží také k detoxikaci organismu. Slzovka podporuje funkci sleziny.

Ilustrační foto

Slzovka obecná není v českých kuchyních příliš rozšířená. Více už ji znají ti, kteří se potýkají s přípravou bezlepkové stravy, protože patří mezi bezlepkové obiloviny.

Slzovka se před přípravou na hodinu namáčí a poté 60 minut vaří. Lze ji použít jako přílohu, já ji častěji kombinuji s rýží nebo bulgurem, své bližní adaptuji postupně☺

Kromě přílohy ji lze použít do salátů. Vzhledem k její velikosti i například na ozdobu jednohubek a podobně. Pro posílení sleziny se doporučuje pít odvar ze slzovky, ale to už je spíše pro silnější nátury.

A pokud máte doma opravdu velmi konzervativní děti, můžete slzovku rozmixovat a přidávat ji např. do pomazánek. Podle tradiční čínské medicíny má tzv. fádní chuť, tedy neruší v žádném pokrmu.

Tak hodně štěstí se slzovkou, je výborná☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 19:02

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze