Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Slzovka obecná

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Je jednou z nejdéle pěstovaných obilovin na světě. Používala se ve starém Egyptě a Řecku. Její semena mají silné čistící účinky, odstraňují z organismu přebytečnou vlhkost a slouží také k detoxikaci organismu. Slzovka podporuje funkci sleziny.

Ilustrační foto

Slzovka obecná není v českých kuchyních příliš rozšířená. Více už ji znají ti, kteří se potýkají s přípravou bezlepkové stravy, protože patří mezi bezlepkové obiloviny.

Slzovka se před přípravou na hodinu namáčí a poté 60 minut vaří. Lze ji použít jako přílohu, já ji častěji kombinuji s rýží nebo bulgurem, své bližní adaptuji postupně☺

Kromě přílohy ji lze použít do salátů. Vzhledem k její velikosti i například na ozdobu jednohubek a podobně. Pro posílení sleziny se doporučuje pít odvar ze slzovky, ale to už je spíše pro silnější nátury.

A pokud máte doma opravdu velmi konzervativní děti, můžete slzovku rozmixovat a přidávat ji např. do pomazánek. Podle tradiční čínské medicíny má tzv. fádní chuť, tedy neruší v žádném pokrmu.

Tak hodně štěstí se slzovkou, je výborná☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze