Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Kojenecké koliky v ordinaci pediatra

Autor: Lucie Nestrašilová

Kojenecké koliky se objevují již v prvním týdnu života a trvají, bohužel, i několik měsíců. Postihují kojené i nekojené děti, odeznívají postupně. Prostředky běžné medicíny sice zmírňují obtíže, ale k vyřešení kojeneckých kolik efektivně přispějí dobře vybraná homeopatika....

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Nux vomica – dítě je netrpělivé, dráždivé, hltavě pije. Počátek obtíží – 15-30 minut po jídle.

Lycopodium – nejvíce obtíží nastává mezi 16.-20.hodinou, ale nepřestávají ani v jinou denní dobu. Obtíže se spouští často už u prvního doušku potravy. Miminko nesnáší těsné oblečení, ani zavinutí.

Magnesia phosphorica – děťátko při křečích přitahuje nožičky k bříšku, plyny odcházejí hlasitě. Potvrzující známkou tohoto léku je, že chvilková úleva bez léku nastává, hladíme-li dítě po bříšku. Miminko touží po lidské účasti, cítí se opuštěné.

Magnesia carbonica – potíže zejména v noci, nastávají vzápětí po krmení. Kyselá stolice i pot. Nesváry v okolí dítěte.

Dioscorea – miminko propíná tělíčko „do luku“.

Chamomilla – miminko při bolesti zuří, je velmi podrážděné, obtíže zejména večer (kolem 21.hodiny), jedna tvář je rudá.

Bryonia - nesnáší nošení, odmítá dotyk, světlo. Je mimořádně mrzuté. Vyžaduje pití studeného. Je citlivé na dietní chyby kojící matky (cibule, zelí, luštěniny).

China – miminko má bříško nafouklé jako balon, i přes hojnou plynatost.

Argentum nitricum – hlasité škroukání i hlasité prudké větry. Miminko je velmi úzkostné.

Zdroj:
Kniha „Homeopatie a děti“
Autor: MUDr. Tomáš Karhan, www.mudrkarhan.cz (na této adrese naleznete ukázky z výše uvedené knihy)
Vydavatelství Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

 

Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:20

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze