Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Maratonci, radujte se - homeopatie ulevuje od bolesti!

Autor: Externí zdroj

Data shromážděná ze dvou dvojitě zaslepených studií kontrolovaných placebem prokázala, že homeopaticky ředěná Arnica montana má oproti placebu pozitivní vliv na bolestivost natažených svalů u běžců na dlouhé tratě.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Studie autorů Tveiten D., Bruset S. měla za cíl zjistit, zda homeopatický lék Arnika v ředění D30 vykazuje účinky na bolestivost svalů a poškození svalových buněk po zaběhnutí maratonu u běžců.

Tato studie probíhala v Oslu v letech 1990 a 1995, zúčastnilo se jí 82 maratonských běžců ve dvou randomizovaných, dvojitě zaslepených pokusech (běžci ani autoři během studie nevěděli, kdo dostal Arniku a kdo placebo, granule měly stejný tvar i barvu).

Běžci dostávali dvakrát denně, vždy ráno a večer, pět granulí Arniky montany D30 nebo placeba. S podáváním se započalo večer před maratonem, pokračovalo v den závodu a po následující tři dny. Maratonci hodnotili bolestivost svalů na vizuální analogové škále. Před závodem a po něm se měřily svalové enzymy, elektrolyty a kreatinin, které svědčí o míře poškození svalových buněk.

Okamžitě po uběhnutí maratonu byla svalová bolest ve skupině s Arnikou menší, než ve skupině s placebem. Poškození svalových buněk měřené pomocí enzymů bylo ve skupinách s Arnikou a placebem podobné.

Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14587684
Překlad: Mgr. Eva Leňová, redakčně upraveno

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.2.2020 22:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze