Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Maratonci, radujte se - homeopatie ulevuje od bolesti!

Autor: Externí zdroj

Data shromážděná ze dvou dvojitě zaslepených studií kontrolovaných placebem prokázala, že homeopaticky ředěná Arnica montana má oproti placebu pozitivní vliv na bolestivost natažených svalů u běžců na dlouhé tratě.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Studie autorů Tveiten D., Bruset S. měla za cíl zjistit, zda homeopatický lék Arnika v ředění D30 vykazuje účinky na bolestivost svalů a poškození svalových buněk po zaběhnutí maratonu u běžců.

Tato studie probíhala v Oslu v letech 1990 a 1995, zúčastnilo se jí 82 maratonských běžců ve dvou randomizovaných, dvojitě zaslepených pokusech (běžci ani autoři během studie nevěděli, kdo dostal Arniku a kdo placebo, granule měly stejný tvar i barvu).

Běžci dostávali dvakrát denně, vždy ráno a večer, pět granulí Arniky montany D30 nebo placeba. S podáváním se započalo večer před maratonem, pokračovalo v den závodu a po následující tři dny. Maratonci hodnotili bolestivost svalů na vizuální analogové škále. Před závodem a po něm se měřily svalové enzymy, elektrolyty a kreatinin, které svědčí o míře poškození svalových buněk.

Okamžitě po uběhnutí maratonu byla svalová bolest ve skupině s Arnikou menší, než ve skupině s placebem. Poškození svalových buněk měřené pomocí enzymů bylo ve skupinách s Arnikou a placebem podobné.

Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14587684
Překlad: Mgr. Eva Leňová, redakčně upraveno

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 10:11

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze