Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Maratonci, radujte se - homeopatie ulevuje od bolesti!

Autor: Externí zdroj

Data shromážděná ze dvou dvojitě zaslepených studií kontrolovaných placebem prokázala, že homeopaticky ředěná Arnica montana má oproti placebu pozitivní vliv na bolestivost natažených svalů u běžců na dlouhé tratě.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Studie autorů Tveiten D., Bruset S. měla za cíl zjistit, zda homeopatický lék Arnika v ředění D30 vykazuje účinky na bolestivost svalů a poškození svalových buněk po zaběhnutí maratonu u běžců.

Tato studie probíhala v Oslu v letech 1990 a 1995, zúčastnilo se jí 82 maratonských běžců ve dvou randomizovaných, dvojitě zaslepených pokusech (běžci ani autoři během studie nevěděli, kdo dostal Arniku a kdo placebo, granule měly stejný tvar i barvu).

Běžci dostávali dvakrát denně, vždy ráno a večer, pět granulí Arniky montany D30 nebo placeba. S podáváním se započalo večer před maratonem, pokračovalo v den závodu a po následující tři dny. Maratonci hodnotili bolestivost svalů na vizuální analogové škále. Před závodem a po něm se měřily svalové enzymy, elektrolyty a kreatinin, které svědčí o míře poškození svalových buněk.

Okamžitě po uběhnutí maratonu byla svalová bolest ve skupině s Arnikou menší, než ve skupině s placebem. Poškození svalových buněk měřené pomocí enzymů bylo ve skupinách s Arnikou a placebem podobné.

Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14587684
Překlad: Mgr. Eva Leňová, redakčně upraveno

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 15:47

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze