Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Zánět sedacího nervu
Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.
Není obvykle zánětem v pravém slova smyslu, jak si ho řada lidí představuje. Jedná se spíše o stav po zhmoždění oblasti, kudy sedací nerv prochází, nebo o jeho útlak jinou strukturou nacházející se v jeho blízkosti.

Zdroj: Lucie Nestrašilová
Příznaky „zánětu“ sedacího nervu se projevují nejčastěji bolestmi vystřelujícími z oblasti hýždí na zadní a vnější stranu dolní končetiny často až do chodidla a také směrem od hýždí nahoru do zad. Příznaky zhoršuje stlačení nervu sedem nebo protažením dolní končetiny.
V akutní fázi se pacientům často podávají léky proti bolesti. Je potřeba vysledovat, zda stav zlepšuje prohřátí, či spíš ochlazení. Může se jednat i o situaci, kdy při velmi akutních bolestech ve velmi časné fázi onemocnění ulevuje spíš chlad, ale později ulevuje prohřívání.
V prvních dnech je důležité vyvarovat se jakékoliv zátěže, odpočívat vleže a s postupným ústupem bolesti postupně zatěžovat nejčastěji prostou chůzí, přičemž chůze je v takovém případě lepší než stoj, který je více zátěžový.
Pokud „zánět“ sedacího nervu již jednou proběhl, je dobré začít pracovat na tom, aby se onemocnění nevracelo. Nejlépe pravidelným rehabilitačním cvičením. Bolesti, sice menší intenzity, mohou přetrvávat po tomto onemocnění velmi dlouho. Často je na vině špatný pohybový stereotyp, který se v průběhu onemocnění zafixoval z důvodu vyhýbání se bolesti. I ten může dobrá, správně cílená rehabilitace pořešit.
A jaké homeopatické léky je možné volit?
- V akutní fázi onemocnění
Belladonna 9C – bodavá a pálivá bolest
Hypericum perforatum 15C – dominuje brnění
Colocynthis 9C – vystřelující bolest do kolene nebo paty, mravenčení a křeče
Ruta graveolens 9C – hluboká bolest, pocit zlomené kosti, vystřelování do stehen, často po zranění
- V chronické fázi onemocnění
Rhus toxicodendron 15C – bolest po protažení, dřevěnění nohou, mravenčení, křeče
Phytolacca 15C – vystřelující bolesti, velká únava, bolestivé paty
Arsenicum album 15C – pálivá bolest až do prstů, úzkost, strach, obavy
Lycopodium – bolesti od stehen do nohou, úleva vsedě, zhoršení chůzí
Obvyklé dávkování je 5 granulí 2x denně.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích