Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická psí lékárnička

Autor: Petra Sumeráková

Homeopatie je mezi pejskaři stále více oblíbená a okruh nadšenců se zvětšuje rychlostí blesku. Dnes si proto uvedeme nejpoužívanější léky, které by neměly chybět v základní výbavě a domácí lékárně.

Ilustrační foto

Je samozřejmé, že si postupem času každý udělá okruh svých vlastních léků, ale úplným začátečníkům se bude tento seznam hodit.

 • Apis mellifica – lék první pomoci na otoky, v létě nepostradatelný při bodnutí hmyzem, otoky po vakcinaci
 • Arnica montana – veškerá zranění, krvácení, pohmožděniny
 • Aconitum napellus – při šoku – například při nehodě, při pokousání, veškeré stresové situace, srdeční selhání, náhlá vysoká teplota
 • Belladonna – náhlé ušní záněty, teplota, červené oteklé útvary na kůži – např. hotspoty
 • Ipecacuanha – proti zvracení
 • Nux vomica – žaludeční a trávicí problémy, regenerace jater
 • Pyrogenium – hnisání
 • Ruta graveolens – poranění vazů, kloubů, vykloubení, zranění očí
 • Silicea – zvýšení imunity, vytahuje cizí tělesa – třísky, osiny, proti chronickému hnisání, preventivně upravuje přecitlivělost a alergické reakce na očkování

V žádné lékárničce by neměla chybět ani Bachova krizová esence, která se dá využít za všech okolností – při šoku, nemoci, poranění, před návštěvou veterinární ambulance, při bouřce, ohňostrojích atd.

Další součástí lékárničkové výbavy by mělo být antiseptikum na poranění, různé štípance, škrábance či popáleniny. Výborným přípravkem pro tyty případy je koloidní stříbro nebo éterický olej z levandule.

Co se nám v domácí lékárně nikdy neztratí, jsou také různé bylinné tinktury, např.:

 • jitrocelová – proti kašli
 • ostropestřec – detoxikace organismu, očista jater
 • lichořeřišnice – onemocnění močového ústrojí

Toť malý návod k tomu, co zařadit do své domácí „alternativní“ výbavy první pomoci. Věřím, že tento nejzákladnější souhrn pomůže všem nadšencům, kteří v homeopatických lécích teprve tápou. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2019 05:32

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze