Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co má společného řízení auta a sebeprosazení?

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Řada z nás má obavu z řízení auta. Naše řidičské schopnosti ale vedle nácviku dovedností z velké části ovlivňuje práce na vlastním seberozvoji. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Když jsem po absolvování terapeutického výcviku sedla po delší době za volant, uvědomila jsem si, jak moc mne poznatky z komunikace mezi lidmi ovlivňují při řízení. V silničním provozu má každý účastník jasnou roli, přesně daná práva a povinnosti. Pro dobrou komunikaci mezi řidiči je důležité jednat jednoznačně, aby bylo naše chování předvídatelné pro ostatní. A právě jasné vyjadřování a prosazování svých práv je jedním z hlavních cílů psychoterapie.

Pokud v životě váháme a potřebujeme opakované potvrzování od někoho jiného, může nám to ztěžovat jednání v situaci, kde máme podle silničních pravidel přednost. V důsledku naší nejistoty pak můžeme zdržovat a znervózňovat ostatní řidiče. Náročná je i situace, kdy nám nezbývá, než někoho omezit (zařazení do kolony aut, přejetí do jiného pruhu kvůli odbočení,…). Pokud nemáme asertivitu pod kůží, nesnadný manévr s automobilem mohou ztížit pocity viny, že někomu vjíždíme do cesty.

Silné emoce jako vina a strach navozují pocit ohrožení. Tělo na něj reaguje mimo jiné snížením racionální kontroly. Proto nám „chcípne“ auto, jakmile na nás zatroubí řidič stojící za námi. Vyrovnání se s vlastní nejistotou a ozřejmění si původu nepříjemných pocitů sníží jejich četnost a umožní nám plněji se soustředit na dění kolem nás. S tímto procesem mohou pomoci i homeopatické léky, nejlépe na míru vybrané podle důvodu našich potíží, který se může v detailech u každého jedince lišit. K hlavním lékům na nejistotu patří Baryta carbonica a Pulsatilla, u které se navíc přidává plačtivost s potřebou útěchy. S katastrofickými očekáváními pomůže Argentum nitricum, obavy vedoucí až k paralýze se objevují u Gelsemia.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:34

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze