Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co má společného řízení auta a sebeprosazení?

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Řada z nás má obavu z řízení auta. Naše řidičské schopnosti ale vedle nácviku dovedností z velké části ovlivňuje práce na vlastním seberozvoji. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Když jsem po absolvování terapeutického výcviku sedla po delší době za volant, uvědomila jsem si, jak moc mne poznatky z komunikace mezi lidmi ovlivňují při řízení. V silničním provozu má každý účastník jasnou roli, přesně daná práva a povinnosti. Pro dobrou komunikaci mezi řidiči je důležité jednat jednoznačně, aby bylo naše chování předvídatelné pro ostatní. A právě jasné vyjadřování a prosazování svých práv je jedním z hlavních cílů psychoterapie.

Pokud v životě váháme a potřebujeme opakované potvrzování od někoho jiného, může nám to ztěžovat jednání v situaci, kde máme podle silničních pravidel přednost. V důsledku naší nejistoty pak můžeme zdržovat a znervózňovat ostatní řidiče. Náročná je i situace, kdy nám nezbývá, než někoho omezit (zařazení do kolony aut, přejetí do jiného pruhu kvůli odbočení,…). Pokud nemáme asertivitu pod kůží, nesnadný manévr s automobilem mohou ztížit pocity viny, že někomu vjíždíme do cesty.

Silné emoce jako vina a strach navozují pocit ohrožení. Tělo na něj reaguje mimo jiné snížením racionální kontroly. Proto nám „chcípne“ auto, jakmile na nás zatroubí řidič stojící za námi. Vyrovnání se s vlastní nejistotou a ozřejmění si původu nepříjemných pocitů sníží jejich četnost a umožní nám plněji se soustředit na dění kolem nás. S tímto procesem mohou pomoci i homeopatické léky, nejlépe na míru vybrané podle důvodu našich potíží, který se může v detailech u každého jedince lišit. K hlavním lékům na nejistotu patří Baryta carbonica a Pulsatilla, u které se navíc přidává plačtivost s potřebou útěchy. S katastrofickými očekáváními pomůže Argentum nitricum, obavy vedoucí až k paralýze se objevují u Gelsemia.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 11:19

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze