Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak a proč posilovat slezinu

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Z pohledu tradiční čínské medicíny je slezina pro naše trávení velmi důležitá. Velmi nadneseně lze říci, že slezina při trávícím procesu rozlišuje, co je pro naše tělo dobré - to využijeme a co špatné - to vyloučíme.

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Z toho plyne, že pokud není naše slezina v pořádku, můžeme sice jíst zdravé jídlo, ale přesto nemusíme pocítit jeho léčivé účinky na náš organismus. Slezina jakoby v tu chvíli měla deset dioptrií a neumí správně rozlišovat.

Neoptimální funkce sleziny, její oslabení se často i dědí, nicméně i v životě dáváme slezině dost zabrat. Obecně slezinu zatěžují všechny potraviny a situace, které zhoršují v těle vlhkost – mléčné potraviny, potraviny s převahou „chladné povahy“ – např. tropické ovoce, ale také pobyt ve vlhkém prostředí.

Jak se oslabení sleziny projevuje?

Především zadržováním vlhkosti. Neurčitými pocity tíhy celého těla, únavou, kašovitou stolicí a často také točením hlavy po postavení nebo častou tvorbou modřin. Slezina také zodpovídá za udržení krve v cévách. Nezřídka patří mezi příznaky oslabení sleziny také zahlenění, bolesti kloubů nebo potíže s močením.

Z mentálního hlediska oslabuje slezinu nadmíra přemítání a přemýšlení, což je typické například pro studenty, kteří tráví hodně času učením, ale také pro sedává zaměstnání s psychickou zátěží.

Pokud chcete „posílit“ svou slezinu a cítit se lépe, vyhněte se na čas většině mléčných výrobků, zařaďte ráno obiloviny tradiční i nové, např. slzovku, obilné kaše vařené ve vodě nebo v rostlinném mléce. Takto uvažujte např. i tehdy, když jste vy nebo vaše dítě chronicky zahlenění.

Energetické maximum sleziny je mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne, důležité je proto pro děti i to, co jim dáte ke svačince.

Z homeopatického soudku můžete podpořit uvedená režimová opatření užíváním léku Thuya occidentalis 9C v dávce 5 granulí dvakrát denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze