Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Období těhotenství a jeho význam pro matku a dítě, 3.část

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Po celou dobu těhotenství je plod plně závislý na mateřském organismu. Nitroděložní růst je podmíněn geneticky, primárně je pak určen dostupností a využitím živin.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Model růstu a zdraví prenatálního dítěte může být ovlivněn také dalšími faktory, jako je celkový zdravotní stav, způsob života ženy, kvalita zevního prostředí; zahrnuje i těhotenské komplikace, rodinný stav a vzdělání matky, kvalitu vztahů a podporu ženy jejím okolím. Tyto mechanismy mají přímý dopad nejenom na průběh těhotenství a porodu, ale také na genetickou výbavu a následnou zdravotní kondici dítěte v budoucnosti.

Také mateřský organismus prochází proměnou zahrnující budování nové identity, změnu v sebepojetí, aktivizaci zdrojů zvládání - to vše na pozadí velkých endokrinních a biologických změn. Mateřství představuje komplexní vývojovou změnu kladoucí vysoké nároky na přizpůsobení se nové situaci a potřebám vyvíjejícího se plodu. Změny probíhající v organismu ženy mohou být doprovázeny drobným či větším dyskomfortem spojeným s těhotenskými adaptačními obtížemi, které mohou být s úspěchem a šetrně zvládnuty prostřednictvím homeopatických léků a podporou profesionálně poskytnutou komunitní porodní asistentkou.

Co je dobré udělat na počátku těhotenství:

  • Kontaktovat porodní asistentku pracující v terénu – svou průvodkyni těhotenstvím (je odbornicí na primární prevenci – předcházení komplikacím, zdravý způsob života v těhotenství, pomoc při orientaci v nové situaci, poradenství, vysvětlení, podporu, šetrné nefarmakologické řešení běžných těhotenských obtíží, přípravu na porod, kojení a mateřství).
  • Navštívit lékaře/gynekologa v rámci současné standardní prenatální péče – odborníka na komplikované a patologické stavy (sekundární prevenci – medicínská vyšetření, včasné zjištění a řešení vzniklých komplikací).
  • Upravit své každodenní návyky (výživu, pohyb, odpočinek, relaxaci).
  • Změnit/odstranit rizikové chování (aktivní i pasivní kouření, alkohol, jiné návykové látky, farmaka, nevhodné prostředí, myšlenkové a emocionální toxiny, stres).
  • Neužívat zbytečně žádné léky, doplňky stravy, byliny; riziko léků užívaných dlouhodobě zkonzultovat s odborníkem.
  • Navázat komunikaci se svým děťátkem (myšlenkami, pocity, slovy, zpěvem, hudbou, těhotenským tancem).

Dny naplněné radostí a láskou vám všem přeje Radka Wilhelmová

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.Odborná asistentka, Lékařská fakulta MU Brno, Katedra porodní asistence

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 06:27

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze