Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Období těhotenství a jeho význam pro matku a dítě, 3.část

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Po celou dobu těhotenství je plod plně závislý na mateřském organismu. Nitroděložní růst je podmíněn geneticky, primárně je pak určen dostupností a využitím živin.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Model růstu a zdraví prenatálního dítěte může být ovlivněn také dalšími faktory, jako je celkový zdravotní stav, způsob života ženy, kvalita zevního prostředí; zahrnuje i těhotenské komplikace, rodinný stav a vzdělání matky, kvalitu vztahů a podporu ženy jejím okolím. Tyto mechanismy mají přímý dopad nejenom na průběh těhotenství a porodu, ale také na genetickou výbavu a následnou zdravotní kondici dítěte v budoucnosti.

Také mateřský organismus prochází proměnou zahrnující budování nové identity, změnu v sebepojetí, aktivizaci zdrojů zvládání - to vše na pozadí velkých endokrinních a biologických změn. Mateřství představuje komplexní vývojovou změnu kladoucí vysoké nároky na přizpůsobení se nové situaci a potřebám vyvíjejícího se plodu. Změny probíhající v organismu ženy mohou být doprovázeny drobným či větším dyskomfortem spojeným s těhotenskými adaptačními obtížemi, které mohou být s úspěchem a šetrně zvládnuty prostřednictvím homeopatických léků a podporou profesionálně poskytnutou komunitní porodní asistentkou.

Co je dobré udělat na počátku těhotenství:

  • Kontaktovat porodní asistentku pracující v terénu – svou průvodkyni těhotenstvím (je odbornicí na primární prevenci – předcházení komplikacím, zdravý způsob života v těhotenství, pomoc při orientaci v nové situaci, poradenství, vysvětlení, podporu, šetrné nefarmakologické řešení běžných těhotenských obtíží, přípravu na porod, kojení a mateřství).
  • Navštívit lékaře/gynekologa v rámci současné standardní prenatální péče – odborníka na komplikované a patologické stavy (sekundární prevenci – medicínská vyšetření, včasné zjištění a řešení vzniklých komplikací).
  • Upravit své každodenní návyky (výživu, pohyb, odpočinek, relaxaci).
  • Změnit/odstranit rizikové chování (aktivní i pasivní kouření, alkohol, jiné návykové látky, farmaka, nevhodné prostředí, myšlenkové a emocionální toxiny, stres).
  • Neužívat zbytečně žádné léky, doplňky stravy, byliny; riziko léků užívaných dlouhodobě zkonzultovat s odborníkem.
  • Navázat komunikaci se svým děťátkem (myšlenkami, pocity, slovy, zpěvem, hudbou, těhotenským tancem).

Dny naplněné radostí a láskou vám všem přeje Radka Wilhelmová

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.Odborná asistentka, Lékařská fakulta MU Brno, Katedra porodní asistence

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 12:23

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze