Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak se v zimě nestát spícím medvědem?

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Pocity vyčerpanosti a únavy, které nás v zimě často provázejí, můžeme překonat i pomocí lehce dostupných bylin.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

ROZMARÝN je bylinka, která je známa svou charakteristickou vůní. V aromaterapii se užívá jako prostředek, který rozproudí energii, prohřeje, dodá sílu a je účinný proti smutku. Rozmarýn je považován za životabudič - posílí srdce i krevní oběh, podpoří činnost lymfatického systému, prokrví mozek, podpoří schoponost soustředit se. Pijeme nálev nebo užíváme tinkturu.

Další skvělou bylinkou je ELEUTOROKOK - výborný imunostimulant nejenom proti různým virům. Podpoří i adaptabilitu a schopnost organismu vyrovnat se se zátěží. Neužívejte v pozdějších odpoledních hodinách, mohly by se dostavit potíže se spánkem.

SCHIZANDRA - nebo-li Klanopraška je rostlina, která plodí bobulky s účinkem zvyšujícím výkonnost. Odstraňuje pocity nadměrné únavy, zvyšuje fyzickou i duševní výkonnost, tlumí projevy úzkostí z vyčerpání, regeneruje a chrání játra, snižuje cholesterol, pomáhá při rekonvalescenci a je přírodním afrodiziakem. Užívá se ve formě prášku a nebo tiktury. Pro její silné stimulační účinky, neužívejte odpoledne a večer.

GOTUKOLA - známý životabudič! Působí protizánětlivě, má povzbuzující a bolest tišící účinky, působí proti křečím, pomáhá tvořit kloubní mazivo. Ajurvéda ji využívá při léčbě hypertenze, srdeční nedostatečnosti a revmatismu. Zlepšuje paměť a regeneruje životní sílu.

GUARANA - má silné povzbuzující účinky. Tlumí menstruační bolesti, pomáhá hubnout a je přírodním afrodiziakem. Vitalizuje, dodá energii a regeneruje.

RAKYTNÍK - pro vysoký obsah zdraví prospěšných látek ho konzumujeme ve formě sušených plodů, mražený, naložený v medu... Po celou zimu (volíme raději rakytník, který neprošel pasterizací).

JABLKO - už naše babičky věděly, že jedno jablíčko denně znamená zdraví po celý rok. Konzumujeme jablíčka nestříkaná, nejlépe ze zahrádky nebo lokální.

Nezapomínejme na KYSANÉ ZELÍ, které je díky vysokému obsahu vitamínu C také osvědčeným životabudičem.

Náš rodinný bylinář doporučuje: výborným prostředkem, kterým zaženeme únavu, je pravidelné cvičení na čerstvém vzduchu - i v zimě! Plíce se prokysličí, podpoříme krevní oběh i lymfatický systém. Nestojí to žádné peníze, jenom trochu času a vůle.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:02

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze