Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nachlazení jako příležitost k odpočinku

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Přistihla jsem se, že mé nachlazení odeznělo v okamžiku, kdy jsem přečetla knihu, na kterou jsem si dlouhou dobu nenašla čas. To mi pomohlo změnit na nemoc názor a dokonce si tento čas oblíbit.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Nachlazení je spojeno s únavou a potřebou odpočinku, zastavením. V dnešní době se často nutíme do velkého výkonu v oblasti fyzické i mentální. Pokud si oddech nedopřejeme ve zdraví, musí přijít nemoc, aby to zařídila za nás. Únava a otupělost nám zabrání v aktivitě a přinutí nás soustředit se sami na sebe.

Věnovat se sám sobě a svým koníčkům, nebo si jen tak lenošit, to často považujeme za něco špatného, za co cítíme vinu. Role nemocného s sebou přináší úlevy právě v oblastech, které jsou pro nás těžko přijatelné. Aniž by nám to někdo vyčítal, můžeme být pohodlní, nespolečenští, dělat si, co chceme (nejít na cvičení, do práce, zrušit návštěvu…). Některé činnosti dokonce někdo udělá za nás (umyje nádobí, třeba uvaří i večeři).

S nemocí se mění atmosféra v celé rodině. Uvědomila jsem si to, když syn dostal poprvé horečku. Když prospal dopoledne, paradoxně jsem místo obav pocítila úlevu, že si mohu od péče o něj na chvíli odpočinout. Pokud je nutné zůstat doma, často se změna dotkne i sourozenců nemocného. S omezením aktivit venku však přibude čas, který spolu rodina stráví doma. Užitek z přítomnosti rodičů pak mají i sourozenci, kteří nemocní nejsou.

K mému klidu při nemoci dětí přispívá důvěra v jejich imunitní systém a jistota homeopatické podpory. Horečku považuji za přítele, který dětem pomůže nemoc rychleji zvládnout. Pro svůj klid ale většinou nasazuji Belladonnu 9 C a mažu plosky nohou vietnamskou mastí nebo máčím ponožky do octa. Děti se většinou vypotí a během dvou dnů se z teploty vyspí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:09

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze