Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Sny v obrazech homeopatických léků

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Slyšeli jste už někdy o tom, že sny mají svou výpovědní hodnotu? A víte, že i sen nám někdy pomáhá najít ten správný homeopatický lék?

Ilustrační foto

Co je to vlastně sen? Tuto definici jsem převzala z knihy psychologa Vojtěcha Černého „Jak porozumět svým snům …a mít z nich prospěch“.

Sen je duševní aktivita, ke které dochází během spánku. Jsou to opakující se psychosomatické podněty podmíněné neurofyziologickou aktivitou ve fázi REM spánku za předcházejícího útlumu mozkové kůry. Jde o spontánní imaginaci tvořící sled obrazů, událostí, symbolů a pocitů.

SNY A REM SPÁNEK

Moderní výzkum snění začal v roce 1953. Největším průlomem bylo odhalení tzv. REM spánku, který mají savci obecně, takže nejde jen o lidskou charakteristiku. Mezi následky bránění snít patří: poruchy soustředění, nervozita, úzkost, agresivita, poruchy paměti, nedostatečná svalová kontrola, halucinace.

Zakladatelem moderní teorie o snech je Sigmund Freud (1856-1939), který se narodil v Příboru na Moravě. V roce 1899 publikoval svou práci „Výklad snů“.

JAK MŮŽEME HODNOTIT SVÉ SNY

Sen je přirozený jev, ne umělý, člověkem vykonstruovaný. Sny podávají informaci o současném stavu duše, jejich současných problémech a bolestech. Sny mají smysl navzdory tomu, že je vlastně nelze prostřednictvím smyslů reprodukovat a rozumem jednoznačně vysvětlit. Sny se ukázaly jako důležité pro zhodnocení duševního zdraví a často jsou neocenitelné při řešení problémů.

SNY MAJÍ SVÉ VÝZNAMNÉ SYMBOLY

Sen je dorozumívacím jazykem mezi nevědomím a vědomím.

  • SYMBOL VODA

Voda je život, lidské tělo se skládá z velké části z vody. Voda jsou city. U vody hodně záleží na tom jakou má barvu, vůni a co v ní nebo s ní člověk dělá. Hodně mých pacientů ví, že když se jim zdá o vodě, bude na blízku nemoc.

  • SYMBOL VOZIDLO

Vozidlo umožňuje pohyb vpřed životem, jsem vezen nebo řídím.

  • SYMBOL CESTA

Po cestě se lze někam dostat, vztahuje se k cestě naší duše, k duševnímu vývoji.

  • SYMBOL OSLAVA

Oslava je symbolem užívání života, uvolnění a radosti.

SOUČASNÝ POHLED NA SNY A JEJICH DRUHY

Sny opakující se: vyžadují okamžitou pozornost, obsahují naléhavé sdělení.
Sny hrozné: úzkostné sny nebo noční můry se nás snaží upozornit na naléhavý nebo zásadní problém.
Sny archetypické: vycházejí z větších hlubin. Jsou fascinující, máme nutkání je někomu vyprávět. Používají pohádkové symboly.
Sny lucidní: v nich si uvědomíme, že se nám to všechno jenom zdá. Z toho vznikla metoda lucidního snění, uvědomění si, že jsem ve snu a měnění snu podle přání.
Sny předvídavé: vědí dopředu, co se stane.
Sny dětské: děti sní živěji nežli dospělí. Těžké dětské sny odhalují konflikty dětské duše a někdy jsou i důležitým psychologickým předznamenáním.

INDICKÉ A ČÍNSKÉ LÉKAŘSTVÍ

Užívalo také nauku o výkladu snů. Sny dělíme do 5 základních částí podle jednotlivých orgánů.

  1. SRDCE, CÉVY - sny o příšerách, o ohni, plamenech, kouři, světle, požárech – špatná funkce srdce, zpomalení rytmu, ucpávání cév.
  2. PLÍCE - sny o bojích, válce, zbraních, vojsku, mořích, venkově, cestách a nesnadném cestování – špatná funkce plic.
  3. LEDVINY - sny o nepřemožitelné únavě, o nesnadném plavání a nebezpečí utonutí - špatná funkce ledvin.
  4. SLEZINA - sny o zpěvech, slavnostech, hudbě, potěšení, zábavách, o riziku, bitvách, sporech, jídle – špatná funkce sleziny.
  5. JÁTRA - sny o neproniknutelných lesích, horách, srázech, stromech, o trávě, trávnících, křovinách, polích – špatná funkce jater.

Sny mají výpovědní hodnotu obzvláště tehdy, jestliže se pacientovi opakují, nebo tehdy, když on sám jim přikládá zvláštní význam. A to je právě ta situace kdy může informace o snu pomoci při homeopatickém vyšetření.

Čerpáno z knih: Marc Ian Baarsch, "Léčivé sny"  a Vojtěch Černý, „Jak porozumět svým snům …a mít z nich prospěch“.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.3.2021 08:34

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze