Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Sny v obrazech homeopatických léků

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Slyšeli jste už někdy o tom, že sny mají svou výpovědní hodnotu? A víte, že i sen nám někdy pomáhá najít ten správný homeopatický lék?

Ilustrační foto

Co je to vlastně sen? Tuto definici jsem převzala z knihy psychologa Vojtěcha Černého „Jak porozumět svým snům …a mít z nich prospěch“.

Sen je duševní aktivita, ke které dochází během spánku. Jsou to opakující se psychosomatické podněty podmíněné neurofyziologickou aktivitou ve fázi REM spánku za předcházejícího útlumu mozkové kůry. Jde o spontánní imaginaci tvořící sled obrazů, událostí, symbolů a pocitů.

SNY A REM SPÁNEK

Moderní výzkum snění začal v roce 1953. Největším průlomem bylo odhalení tzv. REM spánku, který mají savci obecně, takže nejde jen o lidskou charakteristiku. Mezi následky bránění snít patří: poruchy soustředění, nervozita, úzkost, agresivita, poruchy paměti, nedostatečná svalová kontrola, halucinace.

Zakladatelem moderní teorie o snech je Sigmund Freud (1856-1939), který se narodil v Příboru na Moravě. V roce 1899 publikoval svou práci „Výklad snů“.

JAK MŮŽEME HODNOTIT SVÉ SNY

Sen je přirozený jev, ne umělý, člověkem vykonstruovaný. Sny podávají informaci o současném stavu duše, jejich současných problémech a bolestech. Sny mají smysl navzdory tomu, že je vlastně nelze prostřednictvím smyslů reprodukovat a rozumem jednoznačně vysvětlit. Sny se ukázaly jako důležité pro zhodnocení duševního zdraví a často jsou neocenitelné při řešení problémů.

SNY MAJÍ SVÉ VÝZNAMNÉ SYMBOLY

Sen je dorozumívacím jazykem mezi nevědomím a vědomím.

  • SYMBOL VODA

Voda je život, lidské tělo se skládá z velké části z vody. Voda jsou city. U vody hodně záleží na tom jakou má barvu, vůni a co v ní nebo s ní člověk dělá. Hodně mých pacientů ví, že když se jim zdá o vodě, bude na blízku nemoc.

  • SYMBOL VOZIDLO

Vozidlo umožňuje pohyb vpřed životem, jsem vezen nebo řídím.

  • SYMBOL CESTA

Po cestě se lze někam dostat, vztahuje se k cestě naší duše, k duševnímu vývoji.

  • SYMBOL OSLAVA

Oslava je symbolem užívání života, uvolnění a radosti.

SOUČASNÝ POHLED NA SNY A JEJICH DRUHY

Sny opakující se: vyžadují okamžitou pozornost, obsahují naléhavé sdělení.
Sny hrozné: úzkostné sny nebo noční můry se nás snaží upozornit na naléhavý nebo zásadní problém.
Sny archetypické: vycházejí z větších hlubin. Jsou fascinující, máme nutkání je někomu vyprávět. Používají pohádkové symboly.
Sny lucidní: v nich si uvědomíme, že se nám to všechno jenom zdá. Z toho vznikla metoda lucidního snění, uvědomění si, že jsem ve snu a měnění snu podle přání.
Sny předvídavé: vědí dopředu, co se stane.
Sny dětské: děti sní živěji nežli dospělí. Těžké dětské sny odhalují konflikty dětské duše a někdy jsou i důležitým psychologickým předznamenáním.

INDICKÉ A ČÍNSKÉ LÉKAŘSTVÍ

Užívalo také nauku o výkladu snů. Sny dělíme do 5 základních částí podle jednotlivých orgánů.

  1. SRDCE, CÉVY - sny o příšerách, o ohni, plamenech, kouři, světle, požárech – špatná funkce srdce, zpomalení rytmu, ucpávání cév.
  2. PLÍCE - sny o bojích, válce, zbraních, vojsku, mořích, venkově, cestách a nesnadném cestování – špatná funkce plic.
  3. LEDVINY - sny o nepřemožitelné únavě, o nesnadném plavání a nebezpečí utonutí - špatná funkce ledvin.
  4. SLEZINA - sny o zpěvech, slavnostech, hudbě, potěšení, zábavách, o riziku, bitvách, sporech, jídle – špatná funkce sleziny.
  5. JÁTRA - sny o neproniknutelných lesích, horách, srázech, stromech, o trávě, trávnících, křovinách, polích – špatná funkce jater.

Sny mají výpovědní hodnotu obzvláště tehdy, jestliže se pacientovi opakují, nebo tehdy, když on sám jim přikládá zvláštní význam. A to je právě ta situace kdy může informace o snu pomoci při homeopatickém vyšetření.

Čerpáno z knih: Marc Ian Baarsch, "Léčivé sny"  a Vojtěch Černý, „Jak porozumět svým snům …a mít z nich prospěch“.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:56

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze