Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pyžamový den

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Pokud jste se dostali do bodu nulové motivace cokoliv dělat, čímkoliv se zabývat a svět Vás prostě přestal bavit a k tomu se necítíte ani fyzicky dobře, protože máte pocit, že na Vás něco leze, možná přišel ten správný okamžik, abyste si udělali pyžamový den.

Ilustrační foto

V čem takový den spočívá?

Je to velice prosté, ráno když se probudíte, tak prostě zůstanete v pyžamu. Předpokladem toho, aby pro Vás takový den byl příjemný, je to, že zbytek rodiny vyprovodíte třeba někam na výlet a zůstanete doma sami a navíc v pyžamu. A potom celý den děláte jenom to, na co máte náladu, třeba si čtete, malujete nebo telefonujete s kamarády. Prostě děláte cokoliv, co Vám přinese radost a pohodu. Můžete prostě jen zůstat ležet v posteli a válet se, prostě jen se trochu zastavit a nechat myšlenky plynout.

To je ale nesmysl?!!
Co by tomu řekli lidi??! Budou si myslet, že se flákám!!!
Vždyť mám tolik práce a úkolů, které musím udělat!!!
Copak si můžu dovolit zůstat celý den v pyžamu a v posteli, když nejsem nemocný/á??!

Takové a spousta dalších otázek se Vám v tento okamžik může začít honit hlavou. Ano, můžete si to dovolit. Každý si přece můžeme dovolit přesně tolik, kolik si sami dovolíme. Navíc, pokud si to dovolíte, tak se určitě dostanete blíž k Vašemu vnitřnímu Já, na které během každodenních činností, povinností, úkolů a řízené relaxace či honění se za něčím, nemusíte mít tolik času, kolik byste chtěli. A tady myslím, že se mnou už možná začnete souhlasit, že na tom asi něco bude.

Je to jen o tom, co si dovolíme. Co si dovolíme sami sobě, abychom sami sebe začali slyšet a vnímat. Co je to, co vlastně potřebujeme a co nám dává pokoj, klid a vnitřní rovnováhu??? V okamžiku, kdy jsme dospělí, je to každý z nás, kdo sám sobě určuje, co je a co není správné a co si může a co si nemůže dovolit. V opravdové dospělosti už můžeme odložit domnělá „Mělo by se.“, které jsme si v průběhu našeho života tak zvnitřnili, že jsme se podle nich začali chovat, jako by byli zákonem. Ono totiž takový pyžamový den není jen o tom být v pyžamu, je to o tom, že si dovolíte udělat čas jenom na sebe. A v rámci tohoto času odložíte všechny povinnosti a jenom nasloucháte svému já. Některé nápady si třeba i můžete zapsat a pak s nimi později pracovat.

Pokud navíc máte pocit, že na vás „leze“ nějaká choroba, jednodenní klid v pyžamu Vám určitě prospěje i fyzicky. Navíc můžete přidat některý z osvědčených homeopatických léků, které Vám pomohou s nastartováním vnitřní vitality.

  • Kalium Phosphoricum 15C (5 granulí, 2x denně), v případě, že pociťujte psychické vyčerpání, které vychází z enormní intelektuální únavy, bolí vás hlava, máte poruchy paměti a problémy se spánkem.
  • Ferrum Phosphoricum 15C (5 granulí, 2x denně), pro situace psychické i fyzické únavy, která vyústí až v anémii, bledé rty, potřebu ležet a přecitlivělost na bolest.
  • Phosphoricum Acidum 9C (5 granulí, 2x denně), absolutní slabost a nedostatek životní energie, který je důsledkem dlouhodobé deprimující emocionální příčiny.
  • Natrum Muriaticum 15C (5 granulí, 1-2x denně), pokud se v důsledku psychické vyčerpanosti máte tendenci uzavírat do sebe, nekomunikujete a odmítáte útěchu a vše si chcete vyřešit o samotě.

Přeji Vám, abyste si užili Váš pyžamový den a věřte, že kdo jej nejvíce ocení bude Vaše vnitřní já, které v bezpečí postele bude mít větší příležitost s Vámi prostě být:-).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:02

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze