Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podpora hojení očí - příběh z běžné ordinační praxe

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Do ordinace přichází paní s rotwailerkou Miou. Velmi milá a přívětivá fenka. Paní se přestěhovala, proto se přišla s fenkou přihlásit na naše pracoviště. Na předchozím pracovišti se řešily vředy na rohovce obou očích.

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Mirka Menclová

Paní přišla na kontrolu, jak probíhá hojení. Po kontrolním oftalmologickém vyšetření, bylo zjištěno zhojení rohovky. Ale stále přetrvávající vaskularizace v místě vředu a zakalení rohovky.

Kromě běžné medikace jsem přidala homeopatika na podporu hojení. Na další kontrole, za týden, jsme pokračovali jen v podávání homeopatik. „Obláček“ se zmenšoval týden po týdnu před očima. K úplnému vymizení nedošlo, ale přesto jsme výrazně zlepšili budoucí kvalitu vidění.

Homeopatika, která fenka užívala:

  • Ruta graveolens 15C – vliv na pojivové tkáně, únava očí po zrakové námaze
  • Calcarea fluorica 9C – rozvolnění pojivové tkáně, tedy i v rohovkové jizvě
  • Silicea 15C – rozpouští jizvy, vyčistí zakalení

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.4.2019 20:36

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze