Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když pes kulhá

Autor: Petra Sumeráková

Příčin kulhání může být velká spousta od naprosté banality po velmi komplikované stavy končící u neurologa nebo ortopeda.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

Tento konkrétní příklad vychází z mé vlastní praxe. V létě mne kontaktovala majitelka fenky z mého chovu, 5ti-letá shih-tzu, do té doby v perfektním zdravotním stavu. Nikdy neměla žádné pohybové potíže. Fena je navíc v dokonalé sportovní formě, denně absolvuje pravidelné procházky, velmi často i delší výlety neb jsou majitelé nadšení turisté. Paní byla tedy opravdu hodně vyděšená ze 14ti denního neustávajícího kulhání na přední končetinu. Stav byl hned v počátku konzultován s veterinárním lékařem-specialistou ortopedem, bylo provedeno základní ortopedické vyšetření, kde nebylo shledáno žádných vážnějších komplikací. Byla vyloučena zlomenina, ruptura i luxace. Lékař konstatoval, že na tlapku nejspíš špatně šlápla či skočila, končetina mohla být namožena delší procházkou, artróza byla vzhledem k věku taktéž vyloučena. Fenka dostala analgetika, která učinkovala vždy pouze několik hodin. Paní uváděla, že se jednalo vždy o stav úlevy trvající tak 4-5 hodin, během nichž se na nožičku i postavila a kulhání bylo podstatně slabší, ale jakmile účinek analgetik polevil, nastalo opět velké kulhání a posléze se už ani nepostavila. Při kontrolách se lékař tomuto stavu velmi podivoval, paní měla i videonahrávky, nicméně lékař byl v podstatě bezradný a jen přidal další dávku analgetik.

Po těchto informacích a našem telefonickém rozhovoru jsem lehce tušila o co se asi jedná. Přesto jsem navrhla, aby paní poprosila veterinárního lékaře, aby pro jistotu provedl RTG snímky, které do té doby vyhotoveny nebyly a vyšetření proběhlo jen pohmatem.

Jelikož vím, že toto plemeno je i přes svoji menší velikost hodně akční a stačí jedno špatné došlápnutí a podobné potíže jsou tu, většinou se jedná o natažené vazy a v takových případech se mi velmi osvědčilo podávání léku RUTA GRAVEOLENS. Nabídla jsem paní, aby podávala tento lék v potenci 15C, a to zpočátku nejlépe 5x denně, jakmile uvidí zlepšení, tak dávky ubírat. Po pár dnech jsem měla telefonát, že RTG snímky opravdu nevykazují nic a že po homeopatikách se jí jeví fenka o něco málo lepší, ale rapidní zlepšení taktéž nenastalo. Zeptala jsem se, jak lék dávkuje a dozvěděla jsem se, že mě špatně pochopila a lék podávala pouze 1x denně, což při tak rozvinutém a bolestivém stavu bylo opravdu málo. Znovu jsem navrhla ať dávky zvýší na 5x denně a za 3 dny ať mi zavolá. Po 3 dnech jsem obdržela radostnou zprávu, že Amálka již téměř nekulhá!!! Po týdnu kulhání zcela ustalo! Doporučila jsem lék v rámci rehabilitace dobrat nyní již opravdu v dávkách 5 granulí 1x denně. Dále jsem doporučila co největší klidový režim, omezení skákání, zkrácení procházek a dopřát tkáním regeneraci. Je to již více než 5 měsíců a fenka je v naprostém pořádku.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 07:04

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze