Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když pes kulhá

Autor: Petra Sumeráková

Příčin kulhání může být velká spousta od naprosté banality po velmi komplikované stavy končící u neurologa nebo ortopeda.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

Tento konkrétní příklad vychází z mé vlastní praxe. V létě mne kontaktovala majitelka fenky z mého chovu, 5ti-letá shih-tzu, do té doby v perfektním zdravotním stavu. Nikdy neměla žádné pohybové potíže. Fena je navíc v dokonalé sportovní formě, denně absolvuje pravidelné procházky, velmi často i delší výlety neb jsou majitelé nadšení turisté. Paní byla tedy opravdu hodně vyděšená ze 14ti denního neustávajícího kulhání na přední končetinu. Stav byl hned v počátku konzultován s veterinárním lékařem-specialistou ortopedem, bylo provedeno základní ortopedické vyšetření, kde nebylo shledáno žádných vážnějších komplikací. Byla vyloučena zlomenina, ruptura i luxace. Lékař konstatoval, že na tlapku nejspíš špatně šlápla či skočila, končetina mohla být namožena delší procházkou, artróza byla vzhledem k věku taktéž vyloučena. Fenka dostala analgetika, která učinkovala vždy pouze několik hodin. Paní uváděla, že se jednalo vždy o stav úlevy trvající tak 4-5 hodin, během nichž se na nožičku i postavila a kulhání bylo podstatně slabší, ale jakmile účinek analgetik polevil, nastalo opět velké kulhání a posléze se už ani nepostavila. Při kontrolách se lékař tomuto stavu velmi podivoval, paní měla i videonahrávky, nicméně lékař byl v podstatě bezradný a jen přidal další dávku analgetik.

Po těchto informacích a našem telefonickém rozhovoru jsem lehce tušila o co se asi jedná. Přesto jsem navrhla, aby paní poprosila veterinárního lékaře, aby pro jistotu provedl RTG snímky, které do té doby vyhotoveny nebyly a vyšetření proběhlo jen pohmatem.

Jelikož vím, že toto plemeno je i přes svoji menší velikost hodně akční a stačí jedno špatné došlápnutí a podobné potíže jsou tu, většinou se jedná o natažené vazy a v takových případech se mi velmi osvědčilo podávání léku RUTA GRAVEOLENS. Nabídla jsem paní, aby podávala tento lék v potenci 15C, a to zpočátku nejlépe 5x denně, jakmile uvidí zlepšení, tak dávky ubírat. Po pár dnech jsem měla telefonát, že RTG snímky opravdu nevykazují nic a že po homeopatikách se jí jeví fenka o něco málo lepší, ale rapidní zlepšení taktéž nenastalo. Zeptala jsem se, jak lék dávkuje a dozvěděla jsem se, že mě špatně pochopila a lék podávala pouze 1x denně, což při tak rozvinutém a bolestivém stavu bylo opravdu málo. Znovu jsem navrhla ať dávky zvýší na 5x denně a za 3 dny ať mi zavolá. Po 3 dnech jsem obdržela radostnou zprávu, že Amálka již téměř nekulhá!!! Po týdnu kulhání zcela ustalo! Doporučila jsem lék v rámci rehabilitace dobrat nyní již opravdu v dávkách 5 granulí 1x denně. Dále jsem doporučila co největší klidový režim, omezení skákání, zkrácení procházek a dopřát tkáním regeneraci. Je to již více než 5 měsíců a fenka je v naprostém pořádku.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 17:23

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze