Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak doma léčíme angínu u dětí přírodními prostředky - aneb o jednom lednovém dnu ženy v domácnosti

Autor: Magdaléna Dobromila Staňková

Nový rok jsme zahájili u nás doma střídáním nemocí všech tří dětí. Na tři krále od rána v rádiu poslouchám sněhové zpravodajství jak na horách konečně napadl lyžařům sníh a já tu zatím zdolávám hory špinavého prádla z pobytu na chalupě, myji hory nádobí, protože naše přírodní rodina dosud ještě nevlastní myčku a všichni moji umývači z řad dětí jsou nemocní...

Ilustrační foto

Od rána běhám kolem dětí a vyměňuji obklady, vařím čaje a obědy, zkoumám pupínky na břiše, míchám mastičku na odřený nos, hledám v knize správné homeopatické léky a volám do lékárny, aby mi je objednali. Mezitím vyřizuji na pc maily a píšu články do časopisů, protože uzávěrky vždy spěchají...

Nejmladší dcera Pavlínka onemocněla už těsně před Vánocemi angínou, zřejmě z napětí z toho nekonečného čekání na Ježíška... Léčila jsem jí, jak jinak než „přírodně“ pomocí homeopatik, bylinných čajů a aromaolejů a zábalů na krk, které homeopatickou léčbu výborně doplňují.

Zábaly na krk při angíně připravuji jednoduše: látkový kapesník opakovaně máčím ve studené vodě s několika kapkami éterických olejů z Tea tree a citrónu, (asi 200ml vody + 5 kapek od každého z olejů) potom kapesník dobře vyždímám, uvážu dítěti na krk a převážu suchým bavlněným šátkem. Při výměně obkladu kapesník dobře vyperu ručně v horké vodě s troškou mýdla. Necháváme obklad na krku jak dlouho je potřeba, někdy s ním i děti usnou, pak ho vyměníme až ráno. Páter Ferda doporučoval na krk při angíně zábal z tvarohu s česnekem, což je ale spíše rada pro dospělé milovníky česneku. Málokteré dítě dobrovolně snese česnek na krk, éterické oleje dětem narozdíl od česneku voní. Pokud by dětem nevoněl TTO olej, můžete zkusit eukalypt či levanduli s citrónem. Nikdy dětem nenutíme vůni, která se jim oškliví. U přecitlivělých dětí lze použít na obklad samotný měkký tvaroh, pokud mají v krku pocit horkosti a pálení, tvaroh horkost a záněty zmírňuje.

Ke kloktání se nám osvědčilo koloidní stříbro a propolisová emulze nakapaná do vody. Homeopatika, která používám konzultuji s homeopatkou a také vybírám podle vynikající knihy MUDr.Tomáše Karhana „Homeopatie a děti“. Chodili jsme k němu první rok s nejstarší dcerou a velmi oceňuji jeho praktické zkušenosti homeopata-pediatra.

Vánoční svátky byly u nás doma praktickou zkouškou, jak si poradit i bez pomoci lékaře. Před Silvestrem už bylo naší Pavlínce lépe a tak jsme odjeli na pár dní na hory, kde ale onemocněl její starší bratr a domů odjížděl také s angínou. Oběma se pak objevila stejná podivná vyrážka, kterou jsem nedokázala identifikovat. Tak jsme na tři krále vyrazili sněhovou chumelenicí k naší dětské paní doktorce. Za hustého sněžení jsem jela autem pomalu a prosila tři krále a všechny svaté ať dojedeme tam i zpátky beze smyků a vcelku... Paní doktorka mě naštěstí uklidnila, že pupínky mých dětí nejsou ani od neštovic ani obávané virové molusky, ale souvisí s prodělanou virovou angínou a že už jsou oba z nejhoršího venku. Také se podivila, jak dlouho jsme u ní už nebyli a pochválila naši domácí přírodní léčbu. Večer konečně jsem předala péči o děti jejich tátovi a odjela na hodinu jógy, kde se mohu konečně věnovat jen a jen sobě... Po pár úvodních zklidňujících pozicích však nezadržitelně usínám a probouzím se na karimatce až závěrem hodiny. Zajímalo by mě, kdo to pořád píše do časopisů a radí ostatním, že mají v zimě zvolnit, poslechnout hlas přírody a dopřát si trochu toho medvědího spánku, když ho tělo potřebuje? Ano, přiznávám, i já jsem to již několikrát napsala, tak jsem si to také mohla sama alespoň na chvíli vyzkoušet a doporučuji všem.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdaléna Dobromila Staňková

Autor: Magdaléna Dobromila Staňkovábylinářka, píšící výtvarnice, ilustrátorka, fotografka, lektorka a nadšená zahradnice

Bylinky mě zajímaly od dětství a přivedla mě k nim moje babička lékařka, která mi darovala první knihu o léčivých rostlinách s praktickými návody. K homeopatii jsem se dostala přes své zdravotní problémy a hledání přírodní cesty léčení. Při svém prvním těhotenství jsem pátrala po knize o použití bylinek v těhotenství, pro kojící matky a malé děti a protože jsem žádnou takovou nenašla, musela jsem ji sama napsat, nakreslit ilustrace rostlin, nafotit a především prožít na vlastní kůži. Své zdravotní potíže v těhotenství a po porodu jsem řešila nejen bylinkami, ale i homeopatií, která je výborná právě pro tuto skupinu maminek a dětí. O své zkušenosti maminky tří dětí se ráda podělím i na tomto webu.

Se svou rodinou a třemi dětmi žiji v Třebonicích na venkovském statku na okraji Prahy 5. Napsala jsem a ilustrovala úspěšnou knihu „Bylinky pro děti a maminky“ (Grada, 2009). Vycházím z vlastní praxe, bylinky nejen sama pěstuji, ale používám je ke zlepšování zdraví celé své rodiny.

Aktuální pozvánky na mé přednášky, semináře i botanické vycházky do přírody za jedlými rostlinami najdete na webu: www.bylinkypromaminky.blogspot.cz a www.studioosm.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:50

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze