Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hyoscyamus a dominantní psi

Autor: MVDr. Jana Červinková

V základní homeopatické literatuře se o psychickém obrazu léku Hyoscyamus niger např. píše, že se jedná o jedince s násilnickým chováním, s návaly upovídanosti, se sklony k exhibicionismu a s halucinacemi. V praxi jsem pochopila, že nemusí jít o tak extrémní stav.

Ilustrační foto

K výběru léku u mého prvního pacienta mě přiměla zkušená kolegyně MVDr. Miroslava Menclová. Jednalo se o tříletého křížence Endíka. Páníček si ho vzal z útulku a velmi k sobě přilnuli. Klinickým vyšetřením před pravidelným očkováním jsem zjistila, že se jedná o jednostranného kryptorchida (nesestouplo mu varle do šourku). Po čase jsem pejska zoperovala (nesestouplé varle by mohlo podlehnout v těle nádorovému bujení). Po operaci dostal Endík i směs homeopatik pro lepší hojení a odbourávání narkotik (Arnica montana, Phosphorus, Staphysagria a Nux vomica). Asi měsíc po zákroku si majitel začal stěžovat na nečekané chování pacienta (po kastraci se většina samců zklidňuje). V noci si pes hájil páníčkovu postel, do které ho pán pouštěl, vrčel, když se páníček v posteli otáčel a naznačoval kousnutí, dokonce se jednou zuby dotkly pánova obličeje. Po pětidenním podávání léku Hyoscyamus niger 15 C jedenkrát denně všechny dominantní projevy ustaly a z Endíka je opět veselý a slušný voříšek.

Druhý pacient, u kterého jsem Hyoscyamus použila, je mladý australský ovčák Lucky, který bydlí od štěněcího věku se svým psím bratrem u mladých manželů. Oba psy jsem v minulosti kastrovala. Když přišlo na svět miminko, péče majitelů o psí svěřence už nebyla tak vydatná, jak bývali pejsci zvyklí. Australáček Lucky začal vrčet při krmení, když mu páníčci sahali do misky, začal být „protivný“ na svého brášku, doslova ho odstrkoval, stále si vyžadoval pozornost. Domnívala jsem se, že šlo o žárlivost na dítě a doporučovala podávat lék Lachesis. Nebyl pozorován žádný efekt. Po tomto neúspěchu mě napadlo, že se jedná spíše o dominanci, naordinovala jsem Hyoscyamus 15 C jedenkrát denně po dobu jednoho týdne. Majitelé asi týden po vybrání hlásili, že už mají zase zpět svého mazlivého miláčka, začal se chovat jemně i ke svému psímu parťákovi.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Jana Červinková

Autor: MVDr. Jana Červinkováveterinární lékařka

Veterinární lékařkou jsem se chtěla stát už od školkového věku. Promocí se můj cíl stal začátkem dalšího praktického i teoretického poznání a nekonečné studium tohoto odvětví homeopatie i další alternativy krásně doplňují. Homeopatie zapadá do mozaiky možností, jak pacientovi i svým nejbližším mohu pomoct a nyní si neumím představit, že bych některá zvířata léčila bez ní. Za vstup nejen do "medicíny na entou" vděčím svým zkušenějším kolegyním MVDr. Ladě Paulů, MVDr. Mirce Menclové a MVDr. Lýdii Čačkové, které v době mých začátků "kuličky" používaly zcela suverénně.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze