Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rudý krk a vyrážka

Autor: Redakce

Zdá se, že infekce vyvolané streptokoky jsou nyní „in“. V naší poradně se objevilo několik dotazů týkajících se léčby streptokokové angíny.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Co je streptokok?

Streptokok je kokovitá bakterie, která má řetízkovité uspořádání. Může způsobit zánět v krku i některá další onemocnění. Do těla proniká sliznicí nosohltanu. Onemocnění streptokokem často začíná jako běžné nachlazení, objevuje se horečka, bolest v krku, obtížné polykání, bolesti svalů, někdy i vyrážka.

Vybrali jsme pro vás dotaz čtenářky – hlavní roli v něm hrají „rudý krk a vyrážka“, které vyvolal STREPTOKOK.

„Dobrý den, paní doktorko. Můj šestiletý syn má nález streptokoka: rudý krk, vyrážka. Od paní doktorky dostal injekci a penicilin – prý to bez antibiotik nejde. Bere antibiotika poprvé. Prosím o radu: jaká mám přidat homeopatika? Včera jsem dávala Aconitum, Belladonnu, Oscillo. Jak pokračovat nyní po injekci a při braní antibiotik? Moc děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, dětská lékařka, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den. K antibiotickým lékům podávejte:

  • NUX VOMICA 9 C – 2x denně 5 granulí léku po dobu dvou týdnů – stačí využívat dvě tubičky.

Dále v rámci rekonvalescence doporučuji užívat týden po skončení užívání antibiotik homeopatický lék:

  • SULFUR IODATUM 9 C – každé ráno 5 granulí,
  • CHINA 9 C – každý večer 5 granulí.

Od každého léku postačí vybrat jednu tubičku. Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost. S pozdravem Dr. Věra Budková“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.4.2019 16:01

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze