Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rudý krk a vyrážka

Autor: Redakce

Zdá se, že infekce vyvolané streptokoky jsou nyní „in“. V naší poradně se objevilo několik dotazů týkajících se léčby streptokokové angíny.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Co je streptokok?

Streptokok je kokovitá bakterie, která má řetízkovité uspořádání. Může způsobit zánět v krku i některá další onemocnění. Do těla proniká sliznicí nosohltanu. Onemocnění streptokokem často začíná jako běžné nachlazení, objevuje se horečka, bolest v krku, obtížné polykání, bolesti svalů, někdy i vyrážka.

Vybrali jsme pro vás dotaz čtenářky – hlavní roli v něm hrají „rudý krk a vyrážka“, které vyvolal STREPTOKOK.

„Dobrý den, paní doktorko. Můj šestiletý syn má nález streptokoka: rudý krk, vyrážka. Od paní doktorky dostal injekci a penicilin – prý to bez antibiotik nejde. Bere antibiotika poprvé. Prosím o radu: jaká mám přidat homeopatika? Včera jsem dávala Aconitum, Belladonnu, Oscillo. Jak pokračovat nyní po injekci a při braní antibiotik? Moc děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, dětská lékařka, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den. K antibiotickým lékům podávejte:

  • NUX VOMICA 9 C – 2x denně 5 granulí léku po dobu dvou týdnů – stačí využívat dvě tubičky.

Dále v rámci rekonvalescence doporučuji užívat týden po skončení užívání antibiotik homeopatický lék:

  • SULFUR IODATUM 9 C – každé ráno 5 granulí,
  • CHINA 9 C – každý večer 5 granulí.

Od každého léku postačí vybrat jednu tubičku. Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost. S pozdravem Dr. Věra Budková“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.7.2019 22:12

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze