Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pulsatilla – lék nejen na fňukání

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Homeopatické léky v nízkém ředění působí na fyzické úrovni, ve vysokém ovlivňují hlavně psychiku. Ředění 15 C je uprostřed, proto mne překvapil jeho velký účinek při léčbě rýmy.

Ilustrační foto

Jako ve většině rodin, patří i u nás mezi tradiční vánoční překvapení i to, jestli budeme zdraví. Nejinak tomu bylo letos. Když mě několik dní před svátky překvapila horečka, obrátila jsem se proto na kolegyni lékařku o radu. Předepsala mi Eupatorium 9 C a Pulsatillu 15 C.

Eupatorium na horečku, schvácenost a bolest hlavy bylo jasné. Pulsatilla v ředění 15 C mne ale překvapila. S tímto lékem mám dobrou zkušenost na mužskou „rýmičku“ s potřebou být litován a opečováván. Já jsem na sobě žádnou ufňukanost nepozorovala, proto mi ředění 15 C s vlivem na psychiku úplně nesedělo. Hustá žlutá rýma ucpávající nos, horší v noci, odpovídala však úplně přesně, proto jsem byla zvědavá, co se bude dít. Mé pochybnosti ale netrvaly dlouho. Velice brzy jsem cítila, jak se nos a dutiny začaly uvolňovat a rýma se naředila. To byl právě efekt vyššího ředění léku a síla jeho účinku na fyzické potíže mne velice překvapila.

Rýma pak přešla v dráždivý kašel se ztrátou hlasu, na který dobře zabírala Ipecacuanha 9 C. Mou zkušenost s homeopatickými léky pak ocenili i další členové rodiny, kteří onemocněli po mně a měli podobné příznaky. Díky vydatné podpoře homeopatie tak nakonec u nás nikdo pod vánočním stromečkem kapesník nehledal.

Do začínajícího roku přeji co nejméně rýmy a fňukání a vždycky na blízku někoho, kdo Vám dokáže poradit!

 

Poznámka redakce: O homeopatickém léku Pulsatilla

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:44

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze