Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pulsatilla – lék nejen na fňukání

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Homeopatické léky v nízkém ředění působí na fyzické úrovni, ve vysokém ovlivňují hlavně psychiku. Ředění 15 C je uprostřed, proto mne překvapil jeho velký účinek při léčbě rýmy.

Ilustrační foto

Jako ve většině rodin, patří i u nás mezi tradiční vánoční překvapení i to, jestli budeme zdraví. Nejinak tomu bylo letos. Když mě několik dní před svátky překvapila horečka, obrátila jsem se proto na kolegyni lékařku o radu. Předepsala mi Eupatorium 9 C a Pulsatillu 15 C.

Eupatorium na horečku, schvácenost a bolest hlavy bylo jasné. Pulsatilla v ředění 15 C mne ale překvapila. S tímto lékem mám dobrou zkušenost na mužskou „rýmičku“ s potřebou být litován a opečováván. Já jsem na sobě žádnou ufňukanost nepozorovala, proto mi ředění 15 C s vlivem na psychiku úplně nesedělo. Hustá žlutá rýma ucpávající nos, horší v noci, odpovídala však úplně přesně, proto jsem byla zvědavá, co se bude dít. Mé pochybnosti ale netrvaly dlouho. Velice brzy jsem cítila, jak se nos a dutiny začaly uvolňovat a rýma se naředila. To byl právě efekt vyššího ředění léku a síla jeho účinku na fyzické potíže mne velice překvapila.

Rýma pak přešla v dráždivý kašel se ztrátou hlasu, na který dobře zabírala Ipecacuanha 9 C. Mou zkušenost s homeopatickými léky pak ocenili i další členové rodiny, kteří onemocněli po mně a měli podobné příznaky. Díky vydatné podpoře homeopatie tak nakonec u nás nikdo pod vánočním stromečkem kapesník nehledal.

Do začínajícího roku přeji co nejméně rýmy a fňukání a vždycky na blízku někoho, kdo Vám dokáže poradit!

 

Poznámka redakce: O homeopatickém léku Pulsatilla

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:52

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze