Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Období těhotenství a jeho význam pro matku a dítě, 1.část

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

„Pokud neučiníme nevědomé vědomým, bude to nevědomé řídit náš osud. Jenže my už víme, že svůj osud si můžeme řídit sami. Pokud již tak činíme, stáváme se tvůrci našich životů.“  C. G. Jung

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V některých případech, ať už jako nastávající rodiče nebo jako poskytovatelé péče ženám v prenatálním období, jsme tvůrci životů nejenom svých, ale také bytostí na nás v prvních fázích vývoje plně závislých. Začátek těhotenství představuje (podle okolností) směsici pocitů od radosti, štěstí a euforie po napětí, nejistotu, stres a strach. Pocity jsou často spojené s fantaziemi, představami i očekáváním. Nejzásadnější okolností je, zda je dítě chtěné. Pokud přichází neočekávaně, může se těhotenství stát problematickou situací s prožíváním ambivalentních nebo až negativních pocitů. Mateřské přijetí těhotenství je navíc výrazně ovlivněno postojem otce dítěte. Je dobré vědět, že dlouhodoběji převažující mateřské (po)city mají významný dopad - formují osobnost nenarozeného dítěte. Tvořivým nástrojem ženy je její myšlení, cítění a způsob života. Nástrojem muže je pak schopnost být ženě oporou a vytvořit spolu s ní prostředí naplněné citovou jistotou.

Zkušenost těhotenství a porodu představuje přechodový moment s vlivem na komplexní vývoj ženy i dítěte. Provázejí jej hluboké změny somatické, psycho-sociální i spirituální. Podle výzkumů Stanislava Grofa existují tzv. čtyři bazální perinatální matrice. Zdravým základem té první z nich je prožitek symbiotické jednoty plodu s mateřským organismem v průběhu těhotenství. Různé fyzikální, chemické, biologické i psychologické toxiny mohou tento stav vážně narušit. Vyvolávají u plodu pocity stresu, nebezpečí a kontaminace, které se uloží hluboko do podvědomí člověka a výrazným způsobem podmiňují jeho následný vývoj. Proto nejpozději na začátku těhotenství by se žena měla zaměřit na nejvýznamnější prvky svého způsobu života (výživu, pohyb, životní pohodu) a eliminovat všechny rizikové faktory a návyky (zejména kouření, příjem alkoholu a dalších drog, fyzický i psychosociální stres). Naopak zahrnout, jako samozřejmou každodenní součást života, komunikaci s dítětem ve svém lůně. Je tím položen základní stavební kámen pevného pouta mezi dítětem a jeho matkou/rodiči.

Dny naplněné radostí a láskou vám všem přeje Radka Wilhelmová

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Autor: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.Odborná asistentka, Lékařská fakulta MU Brno, Katedra porodní asistence

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 19:57

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze