Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Černý kašel

Autor: Redakce

S dlouhodobým, nebo vracejícím se kašlem se potýká mnoho našich čtenářů. Jak se zachovat, když se vrátí ČERNÝ KAŠEL u holčičky s oslabenou imunitou? Vybrali jsme pro vás jeden z častých dotazů z Homeopatické poradny.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

„Dobrý den, paní doktorko, jsem v homeopatii úplný neznalec, ale moc bych Vás chtěla poprosit o radu, protože sama si už nevím rady. Desetiletá dcera (40 kg) má tento rok podruhé černý kašel. I když mi každý tvrdí, že to není možné, měla opět pozitivní krevní testy. Lékař nám předepsal antibiotika – nejprve Klacid 250 na týden a pak na 10 dní Biseptol 480. Na zklidnění kašle dostala Ditustat, Robitussin a na noc Prothazin a 3x denně foukat Atrovent. Nic z toho nepomáhá. Už měsíc mi doma hrozně kašle, nejvíce večer až do noci. Moc prosím o radu, co koupit, co jí rychle zabere.

Na internetu jsem si našla jako účinný lék Drosera 9 C, ale nemám s tím zkušenosti, tak se bojím, abych jí neublížila, když to koupím. Nevím, jak je užívat. Nevím, jestli se homeopatika můžou kombinovat s antibiotiky.

Ještě musím připsat, že dcera má opravdu velmi špatnou imunitu. Za poslední rok a půl prodělala tyto nemoci: loni v létě herpetický ekzém, hned potom virovou angínu, v říjnu salmonelózu, v únoru letošního roku černý kašel, v létě zase virovou angínu, v říjnu pozitivní výtěr z krku na zlatého stafylokoka a následně na to pozitivní testy na černý kašel a k tomu běžný suchý kašel. Mnohokrát děkuji za radu.“

Odpověď MUDr. Kateřiny Formánkové, dětské lékařky, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, zdraví Vaší dcery by si zasloužilo návštěvu u homeopata, který by se zaměřil i na její slabý imunitní systém. Homeopatické léky můžete bez obav kombinovat i s klasickými léky a antibiotiky. Zkuste tuto kombinaci:
Cuprum metallicum 9 C – 5 granulí 4x denně,
Drosera 30 C – 5 granulí na noc a v noci při kašli dávku opakujte,
Ipeca 9 C – přidejte v případě, že kašel je doprovázený nucením na zvracení a zvracením. Podávejte 5 granulí po každém záchvatu kašle.

V případě, že se stav dostatečně nezlepší, vyhledejte homeopata, který dceři vybere léky cíleně po komplexním vyšetření. Na černý kašel má homeopatie asi 20 různých léků.

S pozdravem MUDr. Kateřina Formánková“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 13:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze