Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Černý kašel

Autor: Redakce

S dlouhodobým, nebo vracejícím se kašlem se potýká mnoho našich čtenářů. Jak se zachovat, když se vrátí ČERNÝ KAŠEL u holčičky s oslabenou imunitou? Vybrali jsme pro vás jeden z častých dotazů z Homeopatické poradny.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

„Dobrý den, paní doktorko, jsem v homeopatii úplný neznalec, ale moc bych Vás chtěla poprosit o radu, protože sama si už nevím rady. Desetiletá dcera (40 kg) má tento rok podruhé černý kašel. I když mi každý tvrdí, že to není možné, měla opět pozitivní krevní testy. Lékař nám předepsal antibiotika – nejprve Klacid 250 na týden a pak na 10 dní Biseptol 480. Na zklidnění kašle dostala Ditustat, Robitussin a na noc Prothazin a 3x denně foukat Atrovent. Nic z toho nepomáhá. Už měsíc mi doma hrozně kašle, nejvíce večer až do noci. Moc prosím o radu, co koupit, co jí rychle zabere.

Na internetu jsem si našla jako účinný lék Drosera 9 C, ale nemám s tím zkušenosti, tak se bojím, abych jí neublížila, když to koupím. Nevím, jak je užívat. Nevím, jestli se homeopatika můžou kombinovat s antibiotiky.

Ještě musím připsat, že dcera má opravdu velmi špatnou imunitu. Za poslední rok a půl prodělala tyto nemoci: loni v létě herpetický ekzém, hned potom virovou angínu, v říjnu salmonelózu, v únoru letošního roku černý kašel, v létě zase virovou angínu, v říjnu pozitivní výtěr z krku na zlatého stafylokoka a následně na to pozitivní testy na černý kašel a k tomu běžný suchý kašel. Mnohokrát děkuji za radu.“

Odpověď MUDr. Kateřiny Formánkové, dětské lékařky, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, zdraví Vaší dcery by si zasloužilo návštěvu u homeopata, který by se zaměřil i na její slabý imunitní systém. Homeopatické léky můžete bez obav kombinovat i s klasickými léky a antibiotiky. Zkuste tuto kombinaci:
Cuprum metallicum 9 C – 5 granulí 4x denně,
Drosera 30 C – 5 granulí na noc a v noci při kašli dávku opakujte,
Ipeca 9 C – přidejte v případě, že kašel je doprovázený nucením na zvracení a zvracením. Podávejte 5 granulí po každém záchvatu kašle.

V případě, že se stav dostatečně nezlepší, vyhledejte homeopata, který dceři vybere léky cíleně po komplexním vyšetření. Na černý kašel má homeopatie asi 20 různých léků.

S pozdravem MUDr. Kateřina Formánková“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.6.2020 18:14

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze