Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Práce z domova. Ano či ne?

Autor: Lucie Nestrašilová

Tento týden jsem zaregistrovala článek o tom, jak práce z domova může škodit zdraví. Přesněji řečeno: „Práce z domova a flexibilní pracovní doba může mít neblahý vliv na naše zdraví. Ukázala to studie univerzity v britském Bedforshiru.„ Jak to tedy je?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Je to jako se vším – jde o míru. Po mé mnohaleté zkušenosti v pozici zaměstnance i zaměstnavatele mohu s čistým svědomím říci, že práce z domova je skvělou příležitostí, jak dát práci ženám-matkám, které si díky péči o malé děti nemohou dovolit ráno vstát, jít do práce, večer z práce. V dnešní době, kdy většina pracovních úvazků nezná 8-hodinovou pracovní dobu, ale automaticky se předpokládá, že zaměstnanci budou pracovat déle, je to navíc zcela vyloučené. Pokud navíc nemáte dobré rodinné zázemí v podobě „funkčních“ babiček, nebo si nemůžete dovolit zaplatit rodinnou au-pair, pak je práce z domova tou nejlepší možností, jakou máma s dětmi může dostat.

Znáte snad někoho lépe organizovaného než matku s dětmi? V každé rodině je to sice jiné, ale ve většině případů nakonec matky zjistí, že když mají děti pravidelný režim, pak vše skvěle funguje. Domnívám se tedy, že ženy-matky jsou nejlepšími manažerkami – umí si skvěle zorganizovat čas, priority, rozdělit úkoly, protože mají z domova ten nejlepší trénink daný školou života, který žijí.

Dobrý příkladem tím může být náš redakční tým. Já sama jsem pro Homeopatickou lékařskou asociaci začala pracovat na 1 den v týdnu v době, kdy jsem byla pár měsíců na mateřské s nejmladším synem. Můj úvazek se postupně rozšiřoval s růstem asociace a kontinuálně s růstem mého syna. Časem do Rady HLA přišla moje kolegyně, spoluzakladatelka Světa homeopatie a odborná garantka celého toho našeho „světhomeopaťáckého“ dění Eva. Tehdy maminka 3, dnes 4 dětí! I ona postupně přebírala s růstem svých potomků rozličné aktivity a k mé velké radosti jsme spolu mohly z „lůna mateřského“ vytvořit Svět homeopatie, který v tomto roce oslaví již 5 let své existence a stále se těší velké popularity čtenářů. To vše jsme zvládly spolu se spoustou dalších činností a hlavně – péčí o dvě opravdu početné rodiny... Postupně s námi začala pracovat a dnes je naší neoddělitelnou součástí naše milá Andrea. Ptáte se, kolik ta má dětí? Čtyři! Ano, naše redakční rada je plná žen a dětí od 2 do 18 let☺ A jde to, i přesto, že sehnat hlídání je pro nás všechny stejně složité. Klíčové tedy je umět si správně zorganizovat čas, neplýtvat s ním a taky „dobíjet baterky“. Já je dobíjím většinou aktivně – nejraději na hokejových zápasech – nebo běháním, Eva velmi ráda čte a cvičí a Andrea je tvůrčí žena, která navíc miluje africké tance.

Nenechte se tedy podobnými výzkumy odradit, vezměte si z nich určitá varování, nad kterými je fajn se zamyslet, ale máte-li možnost pracovat z domova, nebojte se a jděte do toho. Náš tým je důkazem toho, že to jde.

Malá varování a naše tipy:

Jedním z argumentů daného výzkumu bylo, že.... „Flexibilní pracovní doba vyvolá v člověku tendenci neustále pracovat, Psycholožka Gail Kinmanová z Bedforshirské univerzity zjistila, že alternativní pracovní doba či práce z domova nezřídka vyvolávají nespavost, alkoholismus nebo sklon k přejídání. Flexibilní pracovní doba nepřispívá ani ke snížení stresu, protože při ní člověk nikdy nepřestává kontrolovat své pracovní e-maily.“

Ano, něco na tom je. Dá se s tím ale pracovat. Je jasné, že pokud se staráte o děti, péče o ně Vám nedovolí věnovat se práci plných 8 hodin denně – v kuse. Ideální je, když budete svůj pracovní úvazek postupně navyšovat. Nejlépe tak si totiž vyzkoušíte, kolik času můžete práci skutečně věnovat a naučíte se vše skloubit tak, abyste se nedostávala do zbytečného stresu.

Důležité je najít si hranici a umět vypnout. Já například neotvírám mailovou schránku po 18. hodině večerní (až na výjimky, které potvrzují pravidlo☺). Ideální je zakázat si používat ve večerních hodinách i chytrý telefon, který v dnešní přetechnizované době zcela nahradí počítač.

„Práce mimo kancelář nebo na částečný úvazek pracující sociálně izoluje.“ Ano, i to je svým způsobem pravda, protože práce z domova je většinou činností, při níž se svými kolegy nebo partnery komunikujete elektronicky. Proto je důležité mít i své vlastní aktivity jako například cvičení, kde se socializujete. Přiznejme si, že většina maminek na mateřské jsou tak jako tak svým způsobem izolovány, ale nemůže za to práce z domova. Ta vám naopak dává určitý pocit vlastní hodnoty, kterou někdo ocení. Málokdy je totiž maminka na mateřské oceňována za to, že se stará o děti a rodinu. To je bráno jako standard. Zatímco když pracujete na nějakém projektu nebo napíšete pěkný článek, je chvála nebo ocenění často na místě.

Uvedeným průzkum upozorňoval na spoustu dalších rizik práce z domova či flexibilní pracovní doby. Mým cílem není jeho výsledky znehodnotit, ba naopak – seznamte se s riziky, ale zkuste se na práci z domova podívat i pozitivně, protože nic není jen černé nebo bílé. A proto je život tak krásný☺

Průzkum - zdroj: Práce z domova

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 03:31

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze