Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

O homeopatii v kardiologii

Autor: Externí zdroj

Mary Grace Warnerová sloužila 16 let jako vedoucí lékařka Školy kardiovaskulárního ultrazvuku (School of Cardiovascular Ultrasound) při zdravotnickém zařízení Arizona Heart Institute. Jako jedna z prvních lékařek a lékařů v Arizoně prováděla jícnovou echokardiografii. Následujících deset let měla svou praxi v zdravotnickém zařízení Integrative Cardiology v arizonském Scottsdale.

Ilustrační foto
Zdroj: homeopathyplus.com

V roce 2001 zahájila studium na American Medical College of Homeopathy. V roce 2008 obdržela osvědčení státu Arizona (MD (H)) a v roce 2010 celostátní osvědčení (CCH). Doktorka Warnerová praktikuje klasickou homeopatii a podle potřeby poskytuje konzultace ohledně kardiovaskulárních nemocí.

Působila jste 16 let jako vedoucí lékařka Školy kardiovaskulárního ultrazvuku v Arizona Heart Institute. Co dalo impulz k tomu, že jste začala objevovat homeopatii a jiné metody celostní medicíny?

Kardiovaskulární ultrazvuk otevírá neinvazivní a bezpečné okénko do vnitřku srdce nebo cévy, když zvažujeme chirurgickou léčbu. Zjistila jsem, že toto „okénko“ je velmi úzké. Uvědomila jsem si, že srdce jako orgán je tak jedinečné, jako osoba, uvnitř níž se nachází. Je ovlivněné tímto jedincem jako celkem, tj. jeho myšlenkami a přesvědčením, emocemi, sociální situací, genetickou výbavou a zejména jeho životní zkušeností. A tak je to s jakýmkoliv aspektem fyzického bytí! Všimla jsem si tedy, že kardiochirurgie ve vysoce kvalitním zdravotnickém zařízení, jako je Arizona Heart Institute, zajišťuje úžasnou léčbu. Jde však o velmi úzce zaměřenou část té léčby, kterou jedinec potřebuje.

Ale situace, která mne skutečně přivedla k hledání metod celostní medicíny, byla zcela prozaická. Někteří lidé prostě nesnášeli farmaceutika, tj. předepsané léky. Proto jsem začala hledat jemnější, vlídnější alternativy. A tak začala má cesta.

Rád bych se zeptal na běžný problém u kardiaků. Přítelova žena začala před několika roky trpět atriální fibrilací. Lékaři vyzkoušeli nejprve léky, potom kardioverzi, pak ablaci a nakonec jí voperovali kardiostimulátor. Skutečně si prošla peklem. Jakou máte zkušenost s užitím homeopatie a jiných druhů celostní léčby při této chorobě?

Léky na srdce a kardiologické postupy mohou zachránit život a jsou potřebnou součástí spektra zdravotní péče. Nicméně nejsou vždy efektivní a jsou používány příliš často a po příliš dlouhou dobu. Léky, kardioverze, ablace a kardiostimulátor představují velmi moderní, ale neuzdravující péči.

Abych vysvětlila váš příklad: Atriální fibrilace je nepravidelný a často příliš rychlý rytmus srdce, který je vyvrcholením fyzických změn (v srdci samotném či jako součást obecného stavu nebo genetiky), pacientovy reakce na excesy a stresy a konečně toho, jak velkou naději pacient cítí!

Nejčastěji ke mně přichází pacient s atriální fibrilací se symptomy zvýšeného uvědomování si divného tlukotu srdce a množstvím doprovodných obav. Pacienti, kteří jsou bledí, zadýchávají se i při mluvení nebo mají příznaky tekutiny na plicích, potřebují „drastický“ lék na srdce nebo lékařský postup a cílený homeopatický lék a zároveň je třeba volat záchranku. U takového pacienta určitě neprovádím úvodní homeopatický pohovor ani fyzické vyšetření.
Jak víte, homeopatický konstituční lék je tak individuální, že není možné sestavit seznam “homeopatik na srdce pro léčbu atriální fibrilace”. Ale existují typické příklady: Pacient, který si stěžuje hlavně na bušení srce / atriální fibrilaci a na rychlejší, nepravidelný srdeční tep dostane konstituční lék jako Cactus nebo Naja (ale může to být skoro jakýkoliv lék). Pro zpomalení srdečního tepu mohu použít na chvíli léky rostlinného původu na bázi hlohu nebo náprstníku. Mohu využít i jinou podporu, jako je koenzym Q10 (CoQ10), hořčík a jiné cílené doplňky v závislosti na individuálním případu.

Pozor na jedno: Za určitého stavu s ohledem na věk, srdeční tep a délku atriální fibrilace je nutná standardní antikoagulace a nedá se to obejít, jinak hrozí, že se ze srdce dostane do oběhu k mozku sraženina. Někteří pacienti standardní antikoagulaci nesnášejí, nebo ji odmítají. Ale u antikoagulace není možné spoléhat na homeopatii. Za takových okolností mohu použít alternativní antikoagulanty (obvykle dva nebo více) jako nattokinázu, rybí tuk, aspirin aj. Alternativní antikoagulace vyžaduje odborné znalosti pro odhadnutí stupně „naředění krve“.

Atriální fibrilace je vážná věc a nejlepší je mít ochotného klasického lékaře, který zařídí rozbor krve, rentgen hrudníku, EKG a echokardiogram. Tak budete lépe vědět, co léčíte na fyzické rovině, a budete mít základnu pro srovnání. Překážkou léčby může být nadměrné užívání stimulantů nebo neustálý stres, úzkost či deprese. Když je předpis homeopatického léku dobrý, i tak může trvat několik dní, týdnů nebo dokonce i měsíců, než se srdeční tep dostane do normálního rozsahu nebo než se atriální fibrilace navrátí zpět do normálního srdečního rytmu.

Klasická kardiologie má sklon to „opravit”. Nutit srdce zpět do vlastního rytmu, jako byl případ ženy vašeho přítele, ale není bez rizika. Většině pacientů po atriální fibrilaci nezůstane žádné, nebo jen malé omezení, když dostanou pod kontrolu srdeční tep, zklidní svou úzkost a užívají správný homeopatický lék, který působí na uzdravení na všech úrovních.

Zkušenost mne naučila, že atriální fibrilace se s vyšší pravděpodobností objevuje u pacientů, kteří přehlíželi své emocionální potřeby nebo své pocity drželi v sobě. Velmi často je v pozadí deprese. Vypadá to, jako by zapomenuté srdce, sídlo emocí, žádalo o pozornost!

Můžete se s námi ve zkratce podělit o příklad z kardiologie, kde hrála homeopatie hlavní roli? Pomohlo by to ukázat, co je možné.

Bea vším směřovala k brzkému srdečnímu infarktu. Nedávno ovdověla a v padesáti letech kouřila, pila příliš mnoho alkoholu, měla nadváhu, vysoký tlak i cholesterol a prediabetes. Nechtěla se přizpůsobit představě někoho jiného o zdravém životním stylu. Stěžovala si na bušení srdce s pocitem staženého krku. Byla úzkostná, impulzivní, velmi hlučná a podezřívá vůči všemu “velkému a organizovanému”, což ji odvedlo od klasické medicíny. To bylo před pěti lety. Při užívání léku Lachesis přestala kouřit, alkohol pila už jen příležitostně a stravovala se zdravěji. V současnosti jsou její hodnoty cholesterolu mnohem lepší, krevní tlak je pod kontrolou za pomoci malé dávky blokátorů kalciových kanálů a cítí se dobře, je bez palpitace. Nyní žije svůj sen – cestuje po USA ve svém obytném voze, pobývá v kempech v národních parcích, kde se seznamuje s mnoha lidmi a tato přátelství udržuje.

Myslím, že působení homeopatie na uzdravení srdce v tomto případě začalo na mentálně-emoční rovině, aby homeopatie Beu posílila a odstranila vnímání vnější kontroly.

Děkuji vám, že jste se s námi podělila o zkušenosti. Vaši pacienti mají velké štěstí, že vás mají!

Zkráceno, podle: Interview with Dr. Mary Grace Warner, rozhovor vedl Alan W. Schmukler, překlad z originálu: Mgr. Helena Procházková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:36

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze