Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Au, bolí mě v krku!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

„Mami, bolí mě v krku!“ Volání, které neslyšíme rády. O to méně, když se tato replika v domácnosti usadí a objevuje se v intervalu 3–4 týdnů. O homeopatické léčbě bolestí v krku, případně i angín, najdete na našem webu mnoho rad od odborníků.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Ze zkušeností z naší rodiny ale vím, že homeopatika je nejlepší nasadit HNED při prvních příznacích, což v případě dětí není možné při každé viróze – jsme odkázáni na jejich sdělení… A když mají tolik důležitých her, zábavy i úkolů, stane se, že se bolest v krku rozběhne víc. Proto považuji za důležité řešit potíže plošně a spolu s homeopatickými léky využít i prostředky, které nabízí aromaterapie a fytoterapie.

Při léčbě bolestí v krku a angíny bylináři doporučují zabezpečit dostatek tekutin a vyloučit ze stravy těžká jídla – jíst spíše polévky a kaše. Z čajů je vhodný nálev z bezu a lípy (obě byliny obsahují slizovité látky, které obalí bolavé sliznice ochranným filmem) – přidat k nim můžeme i diviznu a mátu. Další vhodný je čaj z anýzu, šípku či mateřídoušky. Nezapomeňme na islandský lišejník – u nás se podařilo právě jím vyléčit angínu u manžela i dcerky.

Z tinktur užívejte echinaceovou, tymiánovou, přesličkovou nebo šalvějovou.

Důležité je časté kloktání. Účinná bude slaná voda (1 čajová lžička na 2 dl vody), pak teplá voda s kapkou tea tree oleje, dále voda s tinkturou – z propolisu, šalvěje, dubové kůry anebo řepíku. Stejně tak je doporučováno i kloktání bylinných odvarů (šalvěj, lípa, lišejník islandský, tymián…). Pokud chcete přistoupit k léčbě razantněji, kapejte si výše zmíněné tinktury přímo do krku na bolavé mandle.

Objev mého muže, díky kterému angínu už opravdu dlouho neměl, i když předtím bývala u nás častým hostem, je velmi jednoduchý a účinný. Kapejte si ume ocet (psali jsme o něm: "Nenápadné Umeboshi") přímo na bolavé mandle – hned od začátku, když cítíte, že „už je to tu zas“. Manžel doporučil tento postup i kamarádovi, který na angínu bral několikrát ročně antibiotika. Od té doby, co se začal léčit ume octem, se mu bolest v krku do velkého zánětu mandlí nerozvinula.

Jednoduchá metoda, kterou můžete aplikovat i v práci nebo třeba cestou do práce v autě, je cumlání sušeného zázvoru (bez cukru, dostanete ho v prodejnách se zdravou výživou), celé skořice nebo hřebíčku. Toto koření dezinfikuje ústní dutinu a tím zamezí množení bacilů. Cumlat a žvýkat syrové stroužky česneku, či kousky cibule se před odchodem do práce asi příliš nehodí. O víkendu, nebo pokud se rozhodneme zůstat a léčit se doma, velmi pomohou. Cibule i česnek mají výrazné antivirotické i antibakteriální účinky.

Bolest v krku zmírníte i aplikací obkladů z tvarohu (tvaroh naneste na plátno, zabalte jím krk), lněného semínka (semínka smíchejte s teplou vodou, dejte je na plátno a uvažte na krk), z proskurníku (kořen proskurníku uvařte a rozmačkejte, dejte na plátno a ovažte krk). Obklady nechte působit maximálně 2 hodiny.

AROMATERAPIE také nabízí vícero možností.

Jedno z důležitých opatření je zajistit dezinfekci vzduchu, ať se nenakazí i ostatní členové rodiny. Velmi dobře působí citrusové silice. Dezinfekční sprej si snadno vyrobíte i doma:

  • Sprej I.: Do 50 ml vody přidejte 1 lžičku lihu, nakapejte 2 kapky kadidlovníku, 5 kapek pomeranče a 5 kapek mandarinky.
  • Sprej II.: Do 50 ml vody přidejte 1 lžičku lihu, 5 kapek cypřiše (nepoužívejte v těhotenství, při vysokém krevním tlaku a epilepsii!), 5 kapek grepu a 1 kapku majoránky (nepoužívejte v těhotenství a u dětí do 2 let).
  • Sprej III.: Do 50 ml vody přidejte 1 lžičku lihu, 3 kapky oleje z 31 bylin.

Při angíně lze použít kloktadlo připravené z 1 kapky tymiánu, 1 kapky zázvoru, 3 kapek citronu a 5 kapek tea tree. Tyto silice přidejte do šálku teplé vody s půl lžičkou jedlého oleje. Stejnou směs silic můžete použít i jako obklad – nakapejte je do vody, namočte šátek a přiložte na krk. Nechte působit 20 minut.

Snad nejdůležitějším léčebným opatřením, jako u každé nemoci, tak i v případě bolesti v krku, je klid, zastavení, odpočinek – ideálně v teplé posteli s oblíbenou knížkou, spánkem nebo sněním…

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:15

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze