Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Novoroční bilancování

Autor: Lucie Nestrašilová

Začátek roku je čas, kdy bilancujeme. Vzpomínáme na uplynulý rok, na to co se nám povedlo, co naopak méně a hlavně v sobě nacházíme odhodlání ke změnám, k novým začátkům. Často přitom víme, že jsou to jen „symbolické“ začátky, že ve skutečnosti půjde život dál tak jako v uplynulých týdnech. Snad se jen trošku zpomalí, dostane se zpět do normálu a nechám nám se opět po dnech přejídání, lelkování a vysedávání po návštěvách, nadechnout a najet do určitého režimu všedních dnů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Jak jsem ty svátky letos zvládla a co bych i příští rok ráda zopakovala?

  1. Obchodním domům jsem se úspěšně vyhnula - dárky nakupuji většinou přes internet a pokud se zadaří, tak i s předstihem. Tak to bylo i letos.
  2. Vánoční cukroví jsem omezila jen na domácí vanilkové rohlíčky, zbytek jsem objednala ve výborné pekárně. Letos jsem přidala i bezlepkovou variantu. Obojí bylo fajn, ale ty „vanilkáče“ by bohatě stačily. „Tak si to do příště pamatuj, Lukásku“, říkal mi dnes můj muž☺
  3. Jídlo jsem si objednala asi týden před Vánoci v jednom internetovém „zdravém“ obchůdku a 23.12. mi vše dovezli až domů – SKVĚLÝ NÁPAD – nechyběli ani kapři a skvělé maso od farmáře☺ Sice jsem nezažila tradiční frontu u kádí a vytahování kapříků ven, ale já stejně vždycky zavírala oči...
  4. Den po Štědrém dnu jsem měla 9 lidí na oběd a na kafíčko a následující den hurá na dvoudenní hokejový turnaj nejmladšího syna do Plzně. Tyhle chvíle mám úplně nejradši. Jsme jako rodina spolu, ale jen tak nelenošíme (i když i to umíme a ke svátkům to patří) a užíváme si chvilky emocí, radosti, ale i sportovního zklamání na zimním stadionu. Vánoční a povánoční turnaje jsou asi ze všeho nejlepší. I kdybych si chtěla připustit nějaký shon, nemám pro celou tu „hokejovou“ zábavu na nic takového čas. Jsou to úžasné chvíle, kdy mi v hlavně přestanou „téct“ myšlenky a naplno si užívám okamžiky tady a teď... Skvělý relax!
  5. Předsilvestrovské dny jsme prožili aktivně – bruslením, cvičením, ale i pasivně koukáním na pohádky a lenošením. Dělali jsme věci, na které běžně není čas a neskutečně jsme si je užívali. Přesně takhle jsem si konec roku představovala..

A co nový rok?

  1. Nový diář – otevřela jsem si nový voňavý Moleskine s měkkou vazbou, stránkou na poznámky a lepicími emotikony. A úplně jsem se do něj zamilovala! Je tak krásně čistý, nepopsaný a já už se těším, jak se začne plnit poznámkami a zážitky...
  2. Běh – myslím, že jde o fenomén dnešní doby, pro mě již pár let oblíbený pohyb (občas s „novými“ začátky). Však i Vás, naše čtenáře, tady čas od času „trápíme“ či „těšíme“ články o běhání☺ Přípravu na půlmaraton jsem zahájila již pár dní před koncem roku, takže – hlavně vydržet.

NO a to by asi tak pro začátek roku stačilo. Nemyslíte?

A teď hurá do práce! Máme pro vás připravenou spoustu nových projektů, díky kterým vám budeme čím dál blíž. A nesmírně se na vás těšíme!

A jak jste vstoupili do nového roku Vy? Dáváte si nějaká předsevzetí? Napište nám. Vylosujeme tři z vás, kteří od nás dostanou pěknou novoroční odměnu☺ Své příspěvky zasílejte do 15.1. na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz.

A... KRÁSNÝ NOVÝ ROK VŠEM☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze