Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podvrtávání spěnky

Autor: MVDr. Lada Paulů

S kobylkou Lady se známe „už nějaký ten pátek“. Řešili jsme alergickou rýmu (která se teď vrátila), podlomy, pravidelně ji očkuji. Je desetiletá, plnokrevná. Moc hodná, ale trochu bojavá (na fonendoskop reaguje pohledem „nevím co to je, ale určitě to žere koně, takže musim pryč“), ale když už se mi na ní fonendoskop podaří položit, tak se vyšetřit nechá.

Ilustrační foto
Zdroj: paní Karešová z Markvartic

Letos na začátku léta si majitelka všimla, že pod sedlem (a to i na rovině) se jí podezřele často podvrtá spěnka na pravé zadní noze (nejedná se o podvrtnutí v pravém slova smyslu, ale o převrácení a opětovné navrácení nohy ve spěnkovém kloubu, bez poškození kloubu či vazů.) Stejný problém zaznamenala ve volnosti i v kruhové ohradě. Noha byla bez otoku, bolestivosti, klisna nekulhala. Doporučila jsem Calcareu fluoricu 9 C 5 granulí 3x/týdně. Zlepšení nastalo asi po třech týdnech, kdy k podvrtnutí došlo 1-2x/za vyjížďku. Později jsme přešli na ředění 15 C 5 granulí jednou týdně. Další zlepšení přinesly strouhavky, které majitelka začala na výjížďku přikládat.

Calcarea fluorica je můj favorit mezi léky. Má velký účinek na vazivovou tkáň, zejména při její nedostatečnosti. Napomůže zvířatům s hyperflexními vazy (a to byl nejspíš i Ladyin problém), při léčení poškozených vazů. S oblibou ji předepisuji (mimo jiné) štěňatům s křivýma nožkama, starým psům po čištění zubního kamene (pomůže „zpevnit“ rozvolněný zavěsný aparát zubu), při problémech s vyprazdňováním análních žlázek. Má vliv i na kostní tkáň (zejména při výskytu osteofytů – výrůstků na kostech) a při zatvrdlinách (mízní uzliny, vaječníky, varlata).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.11.2019 19:50

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze