Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zázvorový čaj

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Určitě mnoho z vás, naši milí čtenáři, používá zázvorový čaj, jako lék při nachlazení. ALE... na co si dát pozor?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Zázvorový čaj podle tradiční čínské medicíny tzv. otevírá povrch, otevírá naše ochranné nejpovrchnější energetické vrstvy, aby se škodlivina, která nás napadla, dostala z těla ven. A to formou pocení. Zázvorový čaj tedy spouští pocení.

Řeč je samozřejmě o opravdovém zázvorovém čaji s plátky čerstvého zázvoru nebo s nastrouhaným zázvorem. Ne o porcovaném čaji se zázvorovým aroma.

Pokud zázvorový čaj splní opravdu svůj účel a spustí pocení, škodlivina sice může ven, nicméně naše ochranná vrstva zůstává po určitou dobu (např. půl dne) otevřena a jsme tak náchylní vůči novým infekcím, se kterými se po tuto dobu setkáme. Po zázvorovém čaji bychom proto měli zůstat doma v teploučku, vypotit se a možná i trochu prospat.

Pravidelné pití zázvorového čaje, jako prevenci proto vždy dobře zvažte. Kromě spouštění pocení zázvorový čaj také harmonizuje žaludek a lehce zvedá energii.

Pěkné sváteční dny přeje Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.5.2019 06:04

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze