Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zázvorový čaj

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Určitě mnoho z vás, naši milí čtenáři, používá zázvorový čaj, jako lék při nachlazení. ALE... na co si dát pozor?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Zázvorový čaj podle tradiční čínské medicíny tzv. otevírá povrch, otevírá naše ochranné nejpovrchnější energetické vrstvy, aby se škodlivina, která nás napadla, dostala z těla ven. A to formou pocení. Zázvorový čaj tedy spouští pocení.

Řeč je samozřejmě o opravdovém zázvorovém čaji s plátky čerstvého zázvoru nebo s nastrouhaným zázvorem. Ne o porcovaném čaji se zázvorovým aroma.

Pokud zázvorový čaj splní opravdu svůj účel a spustí pocení, škodlivina sice může ven, nicméně naše ochranná vrstva zůstává po určitou dobu (např. půl dne) otevřena a jsme tak náchylní vůči novým infekcím, se kterými se po tuto dobu setkáme. Po zázvorovém čaji bychom proto měli zůstat doma v teploučku, vypotit se a možná i trochu prospat.

Pravidelné pití zázvorového čaje, jako prevenci proto vždy dobře zvažte. Kromě spouštění pocení zázvorový čaj také harmonizuje žaludek a lehce zvedá energii.

Pěkné sváteční dny přeje Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:24

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze