Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vánoční řetěz

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Advent by měl být klidný, harmonický, s prostorem pro tiché bytí sám se sebou či s blízkými. Každý rok s příchodem předvánočního času si dávám předsevzetí, že letos jej prožijeme v TICHU, klidných přípravách a s dostatečnou časovou dotací pro tvoření s dětmi. Ale! Jsme hodně umělecky aktivní a kdy jindy než před Vánoci by měly děti ukázat, co umí? Opět jsme denně absolvovali alespoň 1–2 besídky. Přiznávám, pocity hrdosti a dojetí postupně vystřídala nechuť a únava…

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Advent je zároveň i časem hledání rovnováhy – například rovnováhy mezi neustálým během někam za povinnostmi a společným vyráběním při poslechu koled. Hned, jak se naskytla příležitost (mezi generálkou a vystoupením!), jsme využili společný volný čas ke tvoření VÁNOČNÍHO ŘETĚZU.

Potřebujeme:
tubičky od Oscillococcina,
perleťové, stříbrné, zlaté nebo jinak třpytivé korálky – stejný počet korálků a tubiček,
bílou akrylovou barvu (anebo temperu a lak),
štětec,
velkou jehlu (na špízy) a svíčku – nebo nějaký jiný zdroj ohně, nad kterým budeme nahřívat jehlu,
drátek (nebo pevnější nit),
vločky, rolničky, třpytky…

Postup:
Poprosíme tatínka, aby nám pomocí horké jehly udělal dírky na tubičkách – na vrchu i na spodku tubičky. Tubičky nabarvíme na bílo a počkáme, až uschnou. Mezitím si uděláme horkou čokoládu a zpíváme koledy. Když je barva na tubičkách suchá, na drátek navlékáme střídavě tubičku a korálek.

Délka řetězu závisí na počtu tubiček a korálků. Můžeme střídat víc druhů korálků nebo některé nahradit třeba rolničkou. Tubičky na závěr ozdobíme třpytkami, stříbrnými malinkými korálky anebo pokreslíme stříbrným fixem různými vzory.

  • TIP: Čekání na zaschnutí barvy na tubičkách si zkraťme přípravou a pitím horké čokolády například podle tohoto receptu: Ve troše horkého mandlového mléka rozmícháme dohladka kakao (hodně kakaa!), přidáme trochu sladu nebo rýžového sirupu. Přilijeme mléko podle počtu mlsných dětí, dochutíme skořicí, kardamomem, zázvorem. Kdo má rád pálivé, přidá špetku čili. Můžeme zahustit kukuřičným škrobem. Čokoládu v hrníčkách „zasněžíme“ trochou kokosu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 03:46

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze