Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vánoční řetěz

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Advent by měl být klidný, harmonický, s prostorem pro tiché bytí sám se sebou či s blízkými. Každý rok s příchodem předvánočního času si dávám předsevzetí, že letos jej prožijeme v TICHU, klidných přípravách a s dostatečnou časovou dotací pro tvoření s dětmi. Ale! Jsme hodně umělecky aktivní a kdy jindy než před Vánoci by měly děti ukázat, co umí? Opět jsme denně absolvovali alespoň 1–2 besídky. Přiznávám, pocity hrdosti a dojetí postupně vystřídala nechuť a únava…

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Advent je zároveň i časem hledání rovnováhy – například rovnováhy mezi neustálým během někam za povinnostmi a společným vyráběním při poslechu koled. Hned, jak se naskytla příležitost (mezi generálkou a vystoupením!), jsme využili společný volný čas ke tvoření VÁNOČNÍHO ŘETĚZU.

Potřebujeme:
tubičky od Oscillococcina,
perleťové, stříbrné, zlaté nebo jinak třpytivé korálky – stejný počet korálků a tubiček,
bílou akrylovou barvu (anebo temperu a lak),
štětec,
velkou jehlu (na špízy) a svíčku – nebo nějaký jiný zdroj ohně, nad kterým budeme nahřívat jehlu,
drátek (nebo pevnější nit),
vločky, rolničky, třpytky…

Postup:
Poprosíme tatínka, aby nám pomocí horké jehly udělal dírky na tubičkách – na vrchu i na spodku tubičky. Tubičky nabarvíme na bílo a počkáme, až uschnou. Mezitím si uděláme horkou čokoládu a zpíváme koledy. Když je barva na tubičkách suchá, na drátek navlékáme střídavě tubičku a korálek.

Délka řetězu závisí na počtu tubiček a korálků. Můžeme střídat víc druhů korálků nebo některé nahradit třeba rolničkou. Tubičky na závěr ozdobíme třpytkami, stříbrnými malinkými korálky anebo pokreslíme stříbrným fixem různými vzory.

  • TIP: Čekání na zaschnutí barvy na tubičkách si zkraťme přípravou a pitím horké čokolády například podle tohoto receptu: Ve troše horkého mandlového mléka rozmícháme dohladka kakao (hodně kakaa!), přidáme trochu sladu nebo rýžového sirupu. Přilijeme mléko podle počtu mlsných dětí, dochutíme skořicí, kardamomem, zázvorem. Kdo má rád pálivé, přidá špetku čili. Můžeme zahustit kukuřičným škrobem. Čokoládu v hrníčkách „zasněžíme“ trochou kokosu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 14:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze