Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Šála kolem krku a... Lachesis mutus!

Autor: Redakce

V chladných měsících roku nám staré tradice čínské medicíny, ajurvédy, dokonce i rady babiček bylinářek doporučují mít v teple hlavu, nohy a raději i krk. Jinak hrozí, že prochladneme, oslabíme obranyschopnost organizmu a nemoc „zaklepe“ na dveře…

Ilustrační foto

Ne každému vyhovuje nošení šálů, roláků a upnutého oblečení. Tento problém řeší i naše čtenářka u svého syna:

Dobrý den, paní doktorko,

vždy mi dobře poradíte, proto se na Vás opět obracím. Mladší syn, který užívá 2x týdně homeopatický lék Calcarea phosphorica, nechce nosit žádné oblečení ke krku. Vloni přestal nosit roláky, letos šálky a nákrčníky, vadí mu cokoliv upnut. Raději si vezme na tričko mikinu, než abych ho dostala do tílka. Ačkoliv je velmi hodný, oblékání je boj, který končí pláčem. Vadí mu cokoliv upnutého. Říká, že ho to dusí a nemůže dýchat. Dokonce i bundu tajně pořád rozepíná od krku. Budu velmi ráda za Vaše doporučení a moc děkuji, že se na Vás mohu obrátit.

Na dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, dětská lékařka, odbornice v homeopatii:

"Dobrý den. To, co popisuje, je charakteristika homeopatického léku LACHESIS. Doporučila bych nyní začít tímto lékem v ředění 15 C. Podávejte 2x denně 5 granulí týden – dva. Pokud syn zareaguje dobře, pokračujte dál stejně. Pokud se stav stabilizuje, zkusila bych zvýšit potenci. Klidně opět napište. MUDr. Budková Věra"

Jak poznáme typ Lachesis mutus?

Uvádíme několik charakteristik: Typ LACHESIS MUTUS – extrémně citlivý na dotek, stlačení, nesnese upnuté oblečení – zejména kolem krku a v pasu. Přecitlivělost na světlo a hluk, pocit pulzace a bušení při bolestech hlavy, tlak v zátylku, pocit knedlíku v krku, pocity, že se zadusí, při zápalech přecitlivělost na dotek, bušení a pulzace v zanícených oblastech…

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.3.2020 18:57

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze