Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak si uhájit své Vánoce?

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Vánoce jsou pro většinu z nás svátkem plným symbolů. I když přestaneme věřit na Ježíška, mnoha rituálů se ani v dospělosti nedokážeme vzdát. Vzpomínky z dětství se hlásí o to víc, když tytéž prožitky zprostředkováváme svým dětem.

Ilustrační foto

Přestože rámcově je rituál Štědrého dne ve většině domácností stejný, jeho konkrétní podoba se v každé rodině liší. Tradice, která je zásadní pro nás, nemusí být zdaleka tak významná pro našeho partnera. Chvilka času, kterou si na sebe najdeme několik dní před Vánocemi, může výrazně zlepšit naše prožití svátků a ušetřit případnou nepohodu. Vzájemně si sdělíme, co je pro kterého z nás důležité, co chceme předat našim dětem. Společně zvážíme, které zvyky je možné zachovat a čeho se musíme vzdát.

Vytváření nové tradice je důležitým pojítkem nové rodiny a přispívá k její soudržnosti. Nutně však s sebou přináší odmítnutí některých starých zvyklostí. Je-li pro nás obtížné se starých zvyků vzdát, může nám pomoci Ignatia amara 15 C 5 granulí 1x denně.

Přijmout nové způsoby a respektovat potřebu soukromí nově vznikající rodiny může být obtížné pro některé příbuzné (např. rozhodneme-li se někoho nepozvat...). I pro ně je slavení Vánoc důležité a nová realita v nich může vyvolávat nevoli. Mladý pár tak mnohdy čelí nelehkým rozhodnutím, zda obhájí vznikající rodinu, nebo dá přednost zamezení konfliktu se členy původní rodiny za cenu nespokojenosti své vlastní nebo členů nové rodiny. Pokud je to možné, pokusíme se nalézt řešení přijatelné pro obě strany (přijdeme druhý den na návštěvu...). Když se dohoda nepodaří a setrvává v nás určitá nepohoda, pomůže nám lék Staphysagria 15 C na potlačený vztek. Lze ho podat i vícekrát denně.

Přeji úspěšnou cestu ve vytváření tajemství vaší rodiny. Krásné Vánoce!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 21:20

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze