Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti páteře

Autor: Redakce

Blokace krční páteře, bolesti v kříži, vyhřezlá ploténka… To jsou časté potíže, se kterými pacienti přicházejí do rehabilitačních ordinací. Mnohdy trvá delší dobu, než se pacient do ordinace dostane. Pak je vděčný za každou radu vedoucí k úlevě od bolesti.

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Jeden z dotazů z rehabilitační poradny, na který odpověděla naše fyzioterapeutka, se také týkal bolestí páteře.

„Dobrý den paní doktorko, mám blokové postavení krční a hrudní páteře a vyhřezlou ploténku. S největší pravděpodobností se mi o prázdninách „přiskřípnul nerv". Léky ani injekce neměly velký účinek. Než se dostanu na řadu k rehabilitačnímu vyšetření za 2 měsíce, potřebovala bych poradit, co užívat na zmírnění bolesti. Na bolest během dne jsem si už jaksi zvykla, ale poslední 2 týdny se pravidelně v noci mezi 2. a 3. hodinou budím bolestí pod pravým žebrem. Během dne bolest ustoupí a ozve se znovu v noci. Předpokládám, že je to od páteře. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.“

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D., poradila naší čtenářce kombinaci homeopatických léků:

„Dobrý den, je mi líto, že máte termín až tak pozdě. Věřím, že Vám homeopatika pomohou překonat toto období.
Zkuste, prosím, kombinaci:

  • APIS MELLIFICA 30 C − 3x denně 3 granule,
  • ARSENICUM ALBUM 30 C − 2x denně 3 granule.

Držím palce.

S pozdravem Radana Poděbradská.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 16:15

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze