Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti páteře

Autor: Redakce

Blokace krční páteře, bolesti v kříži, vyhřezlá ploténka… To jsou časté potíže, se kterými pacienti přicházejí do rehabilitačních ordinací. Mnohdy trvá delší dobu, než se pacient do ordinace dostane. Pak je vděčný za každou radu vedoucí k úlevě od bolesti.

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Jeden z dotazů z rehabilitační poradny, na který odpověděla naše fyzioterapeutka, se také týkal bolestí páteře.

„Dobrý den paní doktorko, mám blokové postavení krční a hrudní páteře a vyhřezlou ploténku. S největší pravděpodobností se mi o prázdninách „přiskřípnul nerv". Léky ani injekce neměly velký účinek. Než se dostanu na řadu k rehabilitačnímu vyšetření za 2 měsíce, potřebovala bych poradit, co užívat na zmírnění bolesti. Na bolest během dne jsem si už jaksi zvykla, ale poslední 2 týdny se pravidelně v noci mezi 2. a 3. hodinou budím bolestí pod pravým žebrem. Během dne bolest ustoupí a ozve se znovu v noci. Předpokládám, že je to od páteře. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.“

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D., poradila naší čtenářce kombinaci homeopatických léků:

„Dobrý den, je mi líto, že máte termín až tak pozdě. Věřím, že Vám homeopatika pomohou překonat toto období.
Zkuste, prosím, kombinaci:

  • APIS MELLIFICA 30 C − 3x denně 3 granule,
  • ARSENICUM ALBUM 30 C − 2x denně 3 granule.

Držím palce.

S pozdravem Radana Poděbradská.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 11:44

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze