Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte odvahu říct ne?

Autor: MUDr. Magdalena Záchová

Patřím mezi tzv. Husákovi děti, což znamená, že jsem byla vychovávaná, stejně jako mnoho mých vrstevníků a hlavně vrstevnic, k tomu, že plníme zadané úkoly a držíme se heslem „To se nějak vydrží“…

Ilustrační foto

A tak jsem přijímala různé pracovní i životní výzvy a povinnosti, někdy s radostí a někdy se zaťatými zuby. Často se k tomu pak přidružila bolest hlavy, žaludeční obtíže, když toho bylo prostě moc… A někdy to skončilo různě zatím banálními nemocemi.

Naštěstí jsem se v rozkvětu své pracovní kariery seznámila s homeopatií a s Bachovými esencemi, která mi v mnohém velmi pomohla.

Když jsem cítila, že je toho až nad hlavu, tak jsem užívala Argentum nitricum 15 C, 5 granulí několikrát denně. Když mě čekalo vystoupení, při kterém se mi celý den svíral žaludek a chodila jsem skoro á půl hodiny na toaletu, tak mi zase velmi pomáhalo Gelsemium 30 C – rozpustit 10 granulí do vody a popíjet po celou dobu stresové události. Při pocitu, že mám knedlík v krku a nevypravím ze sebe ani hlásku, tak velkou službu provedl lék Ignatia 15 C několikrát denně 5 granulí. A ve věku, kdy si mnohé mé vrstevnice plynou po vlnách pracovního stereotypu, jsem se vrhala do různých činností a různě úspěšně jsem se s nimi poprala.

Avšak nedávno se ke mně dostal velice zajímavý projekt, na kterém jsem měla být zúčastněna. Opravdu zajímavý a velice inspirující, ale nějak jsem vnitřně cítila, že je to mimo mé životní ambice a že mě vlastně dostává do oblastí, kde se nechci pohybovat a necítím se komfortně. Při nabídce tohoto projektu jsem váhavě souhlasila (třeba další výzva?), ale pořád jsem žila v určitém napětí, kdy jsem se s tím nedokázala vnitřně ztotožnit a navíc jsem ve stejnou dobu měla možnost zúčatnit se další činnosti, která mě přitahovala daleko více a přinášela mi i část relaxace, na kterou v rychlém životním tempu najednou nějak nebyl čas. Jenže už jsem přece kývla, slova se dodržují a ono se to přeci nějak vydrží… I když vlastně se vkrádaly pochybnosti, „vždyť na mě něco asi leze, bolí mě klouby, jsem taková celá unavená, v krku mě to tak divně škrábe, pálí mě žáha a do toho náročný den, kde vlastně ani nechci být…“ Užívala jsem různá homeopatika, ale žádný efekt nebyl.

Až noc před začátkem akce jsem se probudila okolo 2 hodiny s myšlenkou – prostě řeknu NE! Mockrát v životě jsem to neudělala, byla jsem přeci ta pracovitá holka, co plní povinnosti! Ale jak to říct? V této chvíli mi velice pomohly Bachovy esence, kdy jsem sáhla po esenci White chesnut neustále dokola stejná myšlenka, stále myslím na to, jak to jen řeknu a nemohu z toho spát, spolu s Larch – pomáhá zvládat nedostatečné sebevědomí, takže nám brání být tím, čím chceme a dělat to, co chceme a k tomu Cerato – nerozhodnost, esence pomáhá věřit vlastní intuici.

Kapala jsem ještě v noci, pak ráno a k tomu si vzala Ignatii 30 C, abych sebrala odvahu. Cítila jsem se stejně jako zpráskaný pes, který by potřeboval ležet v posteli a léčit si virózu, která na mě pravděpodobně skočila.

Ale odhodlala jsem se, zavolala jsem managerce projektu, že mě to moc mrzí, ale že se nezúčastním. A dokonce jsem i udala svoje vnitřní obavy!!! A světe div se, vyšla mi vstříc, sama pochopila, že v této situaci není moje účast přínosná.

A já si najednou uvědomila, jak je to skvělé, že žijeme ve svobodné době, kdy si můžeme sami určovat hranice, jenom na to musíme mít tu správnou odvahu. Říci NE není jednoduché, když to není náš denní chleba. Není třeba se bát, to jenom my sami máme pocit selhání, když se nejsme schopni vymezit.

A kupodivu během následujících dvou hodin odezněla i viróza. Klouby přestaly bolet, v krku najednou neškrábalo a já si odpoledne šla zaběhnout svých 5 km a večer se pokochala vystoupením své dcery na krásném koncertě.
A druhý den jsem nastoupila do projektu, který mě těšil.

Myslím však, že kdybych si nepomohla homeopatií a „Bachovkami“, které mi nastolily vnitřní odvahu a rovnováhu, tak bych to nezvládla. A samozřejmě mám štěstí, že mohu pracovat s tak úžasnými lidmi, kteří jsou prostě už dál…

I vám přeju mnoho odvahy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Magdalena Záchová

Autor: MUDr. Magdalena Záchovápraktický lékař, anesteziolog, homeopat

Již od roku 1995 působím v medicíně v nemocniční i ambulantní. Během let jsem poznala, že západní medicína má velké možnosti, ale i také své limity. V dnešní době existují skvělé léky a léčebné postupy, ale poněkud se zapomíná na pacienta jako na celek. Osud mě zavál k akupunktuře, posléze k homeopatii a dalším nekonvenčním metodám. Během několika let používání alternativní i klasické léčby v ordinaci praktického lékaře jsem zjistila, že obě metody se velice dobře doplňují.

www.zachova-homeopatie.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze