Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dovádějící pes a bolesti zad

Autor: Redakce

Aktivnímu pejskovi po veselém dovádění s hračkou nemusí být vždy nejlépe. Důkazem je dotaz z naší poradny. Majitel psa by rád předešel operaci a chtěl by pejskovi ulevit od bolestí zad homeopatickými léky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

„Dobrý večer, paní doktorko. Obracím se na Vás s prosbou o pomoc a radu pro svého 5letého pejska − havanského psíka. V letošním roce se mu objevila opakovaně bolest zad. Z mého pohledu se jedná o bederní část zad. K bolesti došlo vždy náhle. Domnívám se, že ve spojitosti s jeho větší pohybovou aktivitou − prostě běhal jako blázen za hračkou a skákal. Vždy to bylo řešeno návštěvou veterinárního lékaře (velice hodný a dle mě schopný), klasickými injekcemi a léky proti bolesti. Při poslední návštěvě mi pan doktor navrhl návštěvu odborníka na operace páteře (vyhřezlá ploténka však nebyla diagnostikována). Požádal jsem jej o odložení tohoto zákroku a o konzervativní léčbu, která v tento okamžik trvá asi 8−10 dní (formou podávání léků proti bolesti − zatím vše odstoupilo a nic pejska nebolí, ale dnes s léky končíme). Prosím o radu, zda existuje nějaká možnost léčby homeopatiky. Myslím si, že na skalpel je v okamžiku, kdy je bolest pod kontrolou a pejsek není omezen na pohybu, času vždycky dost. Děkuji Vám za odpověď.“

Nad dotazem se zamýšlela MVDr. Lada Paulů, zároveň doporučila homeopatické léky i vyšetření u odborníka.

„Dobrý den. Volba homeopatik se odvíjí od:

  • symptomů,
  • diagnózy (proto bych návštěvu u specialisty úplně nezavrhovala, rentgenové vyšetření může napomoci ukázat cestu),
  • vyvolávajícího faktoru (chlad, vlhko, špatný pohyb…),
  • kdy se stav zlepšuje, kdy zhoršuje,
  • důležitá je i konstituce psa.

Z toho, co od Vás vím, bych doporučila dlouhodobě léky

  • HYPERICUM PERFORATUM 30 C 1x/den a
  • ARNICA MONTANA 15 C 1x/den.

V případě, že dojde k recidivě, lze dát léky dle aktuálního stavu. Nejvhodnější by byla konzultace přímo u homeopata a nasazení léků na míru pacientovi."

S pozdravem Lada Paulů

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 15:45

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze