Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

4. mezinárodní kongres CEDH se konal v Praze!

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Ilona Ludvíková

Ve dnech 20.-21. listopadu 2015 se konal již čtvrtý mezinárodní kongres klinické homeopatie CEDH. Tentokrát účastníky kongresu s názvem „Homeopatie a dítě“ přivítala Praha. V příjemném prostředí hotelu Grandior se sešlo až 420 lékařů-homeopatů z celého světa (100 dalších marně čekalo na listině náhradníků). Přijeli k nám lékaři z USA, Tuniska, Itálie, Španělska, Bulharska, Rumunska, Maďarska, Slovenska a z Polska. Nechyběli samozřejmě ani lékaři a další odborníci z České republiky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Kongres zahájil Dr. Antoine Demonceaux, ředitel mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, který celý dvoudenní program kongresu také vedl. Velice si vážíme záštity, kterou nad kongresem přijal MUDr. David Kasal, místopředseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny PČR. Potěšilo nás, že přišel osobně uvítat účastníky, vyslechl si příspěvky pátečního programu a jako pediatr se také aktivně zapojil do diskuze.

 

Z bohatého programu kongresu bylo opravdu co vybírat. Velkou pozornost účastníků přitahovala témata zabývající se psychomotorickým vývojem dítěte. Například přednáška tuniské lékařky Dr. Arjoun o autismu a možnosti jeho terapie pomocí postupů klinické homeopatie, dále příspěvek velmi zkušeného MUD. Dumonta z USA, který se již dlouhodobě věnuje dětem s poruchami autismu, či prezentace účinnosti homeopatických léků při léčbě hyperaktivity a tiků maďarské lékařky MUDr. Foldi dokazovaly, že v této oblasti má klinická homeopatie již své pevné místo.

Přednášející lékaři se s přítomnými účastníky po celé dva dny dělili o zkušenosti ze své každodenní praxe v ordinacích nebo na klinikách. Nechyběly přednášky ani na tak závažná témata jako je využití klinické homeopatie jako komplementárního léčebného postupu během terapie dětských onkologických pacientů, Homeopatie zde významným způsobem pomáhá s nežádoucími účinky chemoterapie (zvracení, nevolnost, dřeňový útlum), radioterapie a urychluje hojení po operacích. Homeopatický přístup k takto vážně nemocnému dítěti umožňuje zpracovat i jeho psychické reakce, zejména úzkosti, strach ze smrti, neopodstatněnou agresivitu či naprostou uzavřenost a pasivitu během léčby. Své více než 30ti-leté zkušenosti z této oblasti prezentoval na kongresu, MUDr. Vachette, psychiatr z Francie. Jeho přednášku doprovázelo nadšení nejen od lékařů z klinických pracovišť, ale i od pediatrů. Pokud by každý pediatr znal základy klinické homeopatie, mohl by se podílet na počáteční psychosomatické stabilizaci závažně nemocných dětských pacientů. Zdůrazněna byla i role rodičů během takto náročných období nemocného dítěte, kdy se stává péče o nemocného prioritou celé rodiny.

Mezi účastníky kongresu byla i skupina lékařů z České republiky, kteří nedávno ukončili dvouleté vzdělávání v rámci CEDH (v ČR organizované Homeopatickou lékařskou asociací). Ti byli naprosto nadšeni z možností, kdy využít homeopatický lék na opakované ORL potíže. V závěru pátečního dne pak byly úspěšným absolventům této školy slavnostně předány diplomy.

  

České barvy na kongresu svým aktivním vystoupením hájily svými přednáškami MUDr. Pavla Koželuhová, MUDr. Hana Váňová a MUDr. Kateřina Formánková. V rámci diskuzních příspěvků se mohli účastníci kongresu dotazovat dalších českých lékařů - MUDr. Evy Kettmannové, odborné garantky Světa homeopatie, MUDr. Martiny Holé, MUDr. Růžičkové a MUDr. Ilony Ludvíkové.

Každý účastník si v rámci bohatého programu kongresu našel informace, které ho oslovili. V sále byla cítit atmosféra otevřené diskuze a zejména pak společné sdílení.

  • Reakce účastníků kongresu:

"Výborně zorganizovaná akce, která se konala ve velmi reprezentativních prostorách, zajisté k velké spokojenosti všech zúčastněných. Program byl nabitý zajímavými přednáškami a bylo zřejmé, že klinická homeopatie je účinnou léčbou mnoha i velmi závažných onemocnění."

MUDr. Jaroslav Čupera

"Mezinárodní kongres CEDH mě velmi mile potěšil vřelou atmosférou, nadšením účastníků pro homeopatii, ale hlavně skvělými přednáškami. Nejvíce mě oslovily přednášky kolegů z Tunisu a jejich pohled na léčbu autistických dětí a dále přednášky Bulharských kolegů, kde byla rozebrána léčba astmatu u dětí pomocí homeopatie spolu s konvenční medicínou. Velice milou tečkou byl Gala večer v Lobkovickém paláci s úžasnou organizací. Organizátorům vřelý dík a doufám, že se Praha stane v brzké době opět hostujícím městem podobné úžasné a obohacující akce."

MUDr. Magdalena Záchová

“Kongres mě překvapil všeobecně panující příjemnou náladou a pohodou. Uvědomila jsem si, že homeopatii používá řada lékařů z mnoha zemí světa, te to není jen pár zoufalých alternativců… Důležitým poznatkem je, že naše česká homeopatická škola (CEDH při HLA) je výborná, vede nás ke komplexnímu uvažování o pacientovi a právem sklízí obdiv na mezinárodním fóru. V neposlední řadě jsem si uvědomila, že znám řadu domácích homeopatických odborníků a jsem na to pyšná! V Praze jsem prožila dva dny naplněné novými informacemi a poznala I další nové báječné kolegyně a kolegy. Děkuji!" 

MUDr. Svatava Žalmanová

"V roce 1995 byl mezinárodní homeopatický kongres v Praze v hotelu Hilton za přítomnosti Christiana Boirona. Tam jsem měla přednášku s názvem KAM AŽ SAHÁ HOMEOPATIE, která obsahovala i určité vize. Od té doby uplynulo neuvěřitelných 20 let. Na letošním kongresu jsem si uvědomila, jaký kus práce jsme za tu dobu pro homeopatii v České republice udělali. Největší radost mám z toho, že máme tým lékařů - homeopatů, kteří patří mezi nejlepší na světě. Právě jedna z mých vizí před 20 lety byla dosáhnout světové úrovně! To, že vedení CEDH pro tento rok vybralo Prahu, je důkazem, že se to podařilo!"

MUDr. Hana Váňová

"Kongres měl velmi nabitý program. Řada přednášek byla velmi obohacujících a myslím, že společné sdílení zkušeností je pro další pokrok a rozvoj homeopatie nezbytné."

MUDr. Kateřina Formánková

"Mezinárodní homeopatický kongres se mi moc líbil. Byla jsem překvapena velkou účastí a nejvíce jsem ocenila, že nešlo pouze o přednášky, ale že součástí kongresu byly i debaty a možnost sdílení zkušeností a předávání praktických rad. Opět jsem se utvrdila v tom, že homeopatie v České republice je na velmi vysoké a profesionální úrovni."

PharmDr. Jana Strieglerová

"Přiznám se, že to, co mě nejvíce oslovilo bylo vedle témat, kterým se jednotliví řečníci věnovali, také jejich původ a rozsah v jakém homeopatii provádějí a především výsledky jejich práce, které na kongresu prezentovali. Jsem ráda, že jsem mohla na této konferenci být a vedle možnosti se setkat se známými lékaři a kolegy, kteří praktikují homeopatii v České republice, také poznat zahraniční kolegy a jejich povzbudivé výsledky."

Mgr. Ing. Lenka Vajsarová

 

Foto: MUDr. Tomáš Janíček

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Ilona Ludvíková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Ilona Ludvíková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Ilona Ludvíková lékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.3.2023 03:10

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze