Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tubičkový adventní svícen

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Kdy začínají přípravy na Vánoce? V supermarketech snad v září… Někdo to považuje za příjemné připomenutí, že se kouzelný a pohádkový čas blíží. Jiný zas mávne rukou a řekne si, že se obchodům raději vyhne a že Vánoce přicházejí přece až po Dušičkách. A rodiče předčasnou vánoční výzdobu výkladů často považují za zbytečné stresování dětí (někdy i dospělých): přece jen těšit se na Ježíška téměř čtvrt roku je tlak na křehkou psychiku.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Tento víkend voňavé čekání doopravdy vypukne! V neděli zapálíme první adventní svíčku, začíná totiž advent. Věnce zdobí každou domácnost a ekologicky a homeopaticky založené rodiny si mohou výzdobu připravit v „tubičkovém“ duchu. Důležitým materiálem naší nové adventní ozdoby jsou právě tubičky od homeopatických léků. Jistě jich doma máte spoustu.

K adventnímu věnci si můžeme připravit ozdobu se čtyřmi svíčkami v řadě, která zkrášlí například parapet u okna v našem příbytku. Tvoření si s námi rády užijí i děti.

Potřebujeme:
- obdélníkovou nádobu (například starší formu na biskupský chlebíček anebo květináč)
- 4 svíčky
- jehličí
- aranžovací hmotu
- bílou akrylovou barvu
- přízdoby (mašličky, ozdoby, třpytky, flitry…)
- tubičky od homeopatických monokomponentů a od Oscillococcina
- kousky klacíků
- chemopren

Postup:
Tubičky nabarvíme na bílo (skvělá práce pro děti!) a necháme je zaschnout. Zaschlé tubičky lepíme na formu – střídavě velká tubička, klacíček, malá tubička, klacíček atd. (fantazii se meze nekladou) – a tak pokračujeme, až máme formu oblepenou. Poté můžeme vzít třpytky (opět můžeme zdobení svěřit do rukou dětí) a nalepit jich několik na tubičky – klidně nepravidelně.

Když je forma připravena, vložíme do ní aranžovací hmotu, umístíme svíčky a napichujeme jehličí. Na závěr přikrášlíme mašlí nebo jinými vánočními ozdobami.

A už nám zbývá jen najít v sobě dostatek trpělivosti k dlouhému čekání a postupnému zapalování svíček a můžeme se těšit na příchod Ježíška.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze