Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Slaďoučké cucací tabletky Homeogene jsou jednoznačnou volbou při začínající bolesti v krku.Kamila Paurová
- Staphysagria na řezné rány funguje skvěle.Andrea Wesolá
- S homeopatií jako takovou mám jen dobré zkušenosti. Vždy pomohla dětem i mně. Díky za ni.Kateřina Dandová
- Rhus mi vždycky pomohl při bolavých zádech. Nedám na něj dopustit.Lenka Černá
- Ruta mě zachránila před operací karpálů.Miroslava Maliňáková
Strach z čerta je užitečný
Autor: MUDr. Tereza Hynková
Rituály jsou pro náš život důležité, proto je dobré si uvědomit, jaký je jejich význam. Návštěva svatého Mikuláše je pro malé děti první setkání s cizím člověkem, který se vyjadřuje k jejich osobě. Zážitek je podobný tomu, co budou prožívat při zkoušení ve škole před tabulí. Také čekají, jestli u dospělého obstáli, jak jejich výkon zhodnotí. Děti potřebují mít jasně rozdělený svět na dobré a zlé. Proto přichází i čert a anděl, jejich přítomnost podtrhne hodnocení, které vyslovuje Mikuláš.

Zdroj: Lída Kindlová
Překonání vlastního strachu při setkání s čertem je významnou emoční zkušeností do života. Nenechme si ujít příležitost, kdy svým dětem můžeme v bezpečném prostředí a za naší podpory zprostředkovat tento prožitek. V životě budou mnohokrát vystaveny situaci, kdy se budou bát, a právě tato zkušenost, kdy si dokázaly poradit, může být rozhodující pro to, aby obstály, i když už nás nebudou mít po boku.
Nikdy však děti nenutíme jít za hranici jejich možností. Předem se s nimi poradíme, co jim pomůže strach překonat. Při setkání s Mikulášem a jeho společníky pak vyjednáme podmínky, které dítěti situaci ulehčí tak, aby ji dokázalo zvládnout. Máme-li pochybnosti, jak se cítí, můžeme se ho otevřeně zeptat, jestli se ještě bojí a potřebovalo by další změny, nebo se již cítí bezpečně.
Mikulášovo vystoupení vnímám jako dávání zpětné vazby na chování našich dětí. Při jejím sestavování vycházím z následujících zásad:
1) Neutrální popis chování
Při ocenění i kritice se zaměříme na čistý popis chování. Snažíme se používat kladná sdělení („Někdy trvá delší dobu, než poslechne“ místo „neposlouchá“) s co nejpravdivějšími časovými údaji (místo slov „vždycky, pořád,...“ použijeme „někdy, občas,...“).
Vyhýbáme se hodnocení osoby (lajdák, neposlucha, šikulka...), raději do popisu vložíme vlastní pocity, které v nás chování dítěte vyvolává („Někdy po sobě nechá rozházené hračky, to maminku zlobí...“).
2) Vyzdvihnutí snahy o nápravu
U každé kritiky se snažíme najít, co dítě dělá pro zlepšení (Dokáže se omluvit...). Chceme ho motivovat, aby pokračovalo v tom, co dělá dobře, nikoliv se zaměřovat na jeho nedostatky.
Léky na úzkost si schováme na situaci, kdy úprava podmínek nepomůže. Pokud strach dítě paralyzuje natolik, že k setkání nemůže dojít, podáme mu Gelsemium sempervirens 15 C, 3 granule po 15 až 30 minutách. Jsme-li sami nervózní, jak se situace vyvine, lék si vezmeme také, protože náš klid je pro pohodu dítěte rozhodující.
A teď hurá na čerta!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích