Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vtáčení špiček u dětí

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Velmi častým problémem, se kterým přichází nešťastní rodiče je stav, kdy jejich ratolest vtáčí špičky při chůzi. Ve velmi raném věku se může vtáčení kombinovat ještě s častým zakopáváním a padáním při chůzi či běhu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Obecně je nejčastěji příčina dvojí. Může se jednat o poruchu vývoje kyčelních kloubů, kdy vlivem genetickým, často v kombinaci s neoptimálním vývojem dítěte, dojde ke změně postavení hlavice a krčku stehenní kosti vůči dlouhému tělu stehenní kosti. Tuto vadu spravit samozřejmě nelze, ale velmi často se vyskytuje v kombinaci s oslabením svalů zajišťujících správné postavení v kyčelním kloubu a často i s oslabením stabilizačního systému páteře. Poslední dva zmiňované problémy rehabilitace ovlivnit umí.

Příčinou může být ale i prvotní oslabení stabilizačního systému páteře, pánev se pak překlápí dopředu. Touto změnou dochází také ke změně postavení kloubních jamek pro kyčelní klouby, které se na pánvi nachází. Pak ani hlavice a celá stehenní kost nemůže mít správné postavení, protože je postavením kloubní jamky limitovaná. Změna postavení kyčelních kloubů se opět promítne i v oblasti kolenních kloubů. Celé dolní končetiny dostávají podobu písmene „X“ a špičky se vtáčí. Stabilizační systém páteře lze velmi dobře ovlivnit rehabilitací.

Vtáčení špiček může mít svůj původ také ve vrozené změně tvaru samotné nohy. Tuto vrozenou vadu nemůžeme změnit. Je ale často kombinovaná s tzv. útlumem vnímání podnětů z plosky nohy, noha správně „necítí“ terén, po kterém šlape, posílá do mozku nedostatečné informace a celé tělo pak nemůže správně reagovat optimálním postavením těla a kloubů při stoji či chůzi.

Velmi důležité je zjistit příčinu vtáčení špiček a rehabilitaci dobře zacílit, jen tak bude efektivní. Nicméně, ve všech případech může rehabilitace nabídnout techniky ke zlepšení takového stavu.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.12.2018 07:09

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze