Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Psincový kašel

Autor: Petra Sumeráková

Psincový kašel (odborně: infekční laryngotracheitida nebo lidově zvaný kotcový kašel) je vysoce nakažlivé a v posledních letech abnormálně rozšířené onemocnění, které se šíří velice rychle především v podzimních a zimních měsících.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Nástup onemocnění je tak rychlý, že pokud máte více psů, většinou začne během následujících několika hodin či dní kašlat celá smečka. Odtud i lidový název kotcový kašel - v prostředí chovatelských stanic, útulků či podobných zařízení nemoci neunikne ani jeden pes v kotci.

Nebezpečí však číhá na pejskaře i při běžných procházkách. Velmi rizikové jsou kynologické akce, kde se shromažďuje velké množství psů - výstavy, závody, svody či kynologická cvičiště. Stačí jeden pes a řetězová reakce na sebe nenechá dlouho čekat.

Příznaky jsou takové, že pes začne kašlat nebo to vypadá, jakoby mu uvízlo něco v krku a on se to snaží vydávit. Příznaky, průběh i délka onemocnění jsou individuální a závislé na aktuální imunitě, zdravotním stavu i věku každého psa. Mnoho lidí se mylně domnívá, že má psa proti laryngotracheitidě očkovaného. Očkování je sice součástí většiny kombinovaných vakcín různých výrobců, nicméně to, že se jedná o vakcínu kombinovanou znamená, že protilátky proti jednotlivým nemocem jsou nízké a nezaručují, že pes nemůže nemoc dostat. Jen její příznaky a trvání mohou být slabší než u jedince neočkovaného.

Většina zdravých či mladých psů se s nemocí pere pár dní. Starší či slabší jedince však může ohrozit i na životě. Dle závažnosti a stavu vyhledejte veterinární pomoc. Léčba pak probíhá dle indikace lékaře.

Na záchvaty kašle nám však velmi dobře může pomoci právě homeopatie. Na velmi dráždivý především noční kašel, který trápí psa po ulehnutí, můžeme podat DROSERU 15 C - 5 granulí večer. Při dávivém kašli, zahlenění a až zvracení podávejte homeopatikum IPECA 9 C - 5 granulí 4x denně.

Na zhojení podrážděných sliznic můžete navíc podávat 2x denně čajovou lžičku jitrocelového sirupu nebo tinkturu z divizny 2x denně počet kapek dle váhy psa.

Existuje i samotná vakcína, která však musí být podána ve správnou dobu a jejíž účinek je pouze 6 měsíců. Její podání však doporučuji zvážit a aplikovat (ostatně jako každé jiné očkování) pouze u jedinců klinicky zdravých, jejichž zdravotní stav by měl řádně posoudit veterinární lékař.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze