Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Slaďoučké cucací tabletky Homeogene jsou jednoznačnou volbou při začínající bolesti v krku.Kamila Paurová
- Staphysagria na řezné rány funguje skvěle.Andrea Wesolá
- S homeopatií jako takovou mám jen dobré zkušenosti. Vždy pomohla dětem i mně. Díky za ni.Kateřina Dandová
- Rhus mi vždycky pomohl při bolavých zádech. Nedám na něj dopustit.Lenka Černá
- Ruta mě zachránila před operací karpálů.Miroslava Maliňáková
Psincový kašel
Autor: Petra Sumeráková
Psincový kašel (odborně: infekční laryngotracheitida nebo lidově zvaný kotcový kašel) je vysoce nakažlivé a v posledních letech abnormálně rozšířené onemocnění, které se šíří velice rychle především v podzimních a zimních měsících.

Zdroj: Kateřina Janů
Nástup onemocnění je tak rychlý, že pokud máte více psů, většinou začne během následujících několika hodin či dní kašlat celá smečka. Odtud i lidový název kotcový kašel - v prostředí chovatelských stanic, útulků či podobných zařízení nemoci neunikne ani jeden pes v kotci.
Nebezpečí však číhá na pejskaře i při běžných procházkách. Velmi rizikové jsou kynologické akce, kde se shromažďuje velké množství psů - výstavy, závody, svody či kynologická cvičiště. Stačí jeden pes a řetězová reakce na sebe nenechá dlouho čekat.
Příznaky jsou takové, že pes začne kašlat nebo to vypadá, jakoby mu uvízlo něco v krku a on se to snaží vydávit. Příznaky, průběh i délka onemocnění jsou individuální a závislé na aktuální imunitě, zdravotním stavu i věku každého psa. Mnoho lidí se mylně domnívá, že má psa proti laryngotracheitidě očkovaného. Očkování je sice součástí většiny kombinovaných vakcín různých výrobců, nicméně to, že se jedná o vakcínu kombinovanou znamená, že protilátky proti jednotlivým nemocem jsou nízké a nezaručují, že pes nemůže nemoc dostat. Jen její příznaky a trvání mohou být slabší než u jedince neočkovaného.
Většina zdravých či mladých psů se s nemocí pere pár dní. Starší či slabší jedince však může ohrozit i na životě. Dle závažnosti a stavu vyhledejte veterinární pomoc. Léčba pak probíhá dle indikace lékaře.
Na záchvaty kašle nám však velmi dobře může pomoci právě homeopatie. Na velmi dráždivý především noční kašel, který trápí psa po ulehnutí, můžeme podat DROSERU 15 C - 5 granulí večer. Při dávivém kašli, zahlenění a až zvracení podávejte homeopatikum IPECA 9 C - 5 granulí 4x denně.
Na zhojení podrážděných sliznic můžete navíc podávat 2x denně čajovou lžičku jitrocelového sirupu nebo tinkturu z divizny 2x denně počet kapek dle váhy psa.
Existuje i samotná vakcína, která však musí být podána ve správnou dobu a jejíž účinek je pouze 6 měsíců. Její podání však doporučuji zvážit a aplikovat (ostatně jako každé jiné očkování) pouze u jedinců klinicky zdravých, jejichž zdravotní stav by měl řádně posoudit veterinární lékař.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích