Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Děkanka Farmaceutické fakulty oceněna za přínos CAM (komplementární a alternativní medicína)

Autor: Redakce

Cenu dr. Rogerse za rok 2015 získala za přínos komplementární a alternativní medicíně v kanadském Vancouveru profesorka farmacie na univerzitě v Torontu, Heather Boon. Tato cena byla pojmenována po zesnulém dr. Rogerovi Haywardu Rogersovi, který byl průkopníkem alternativních metod léčení pacientů s rakovinou v Britské Kolumbii.

Ilustrační foto

Heather Boon vyšla ze skutečnosti, že navzdory absenci akademických výzkumů používají zhruba tři čtvrtiny Kanaďanů jako jednu z možností péče o své zdraví alternativní metody léčení. Napsala učebnici, kde shrnula postupy používané v přírodních metodách péče o zdraví a více než 150 akademických článků o jejich bezpečnosti a účinnosti. V současné době je děkankou Farmakologické fakulty Leslieho Dana na Torontské univerzitě.

Ve svém posledním výzkumu se zaměřila na to, nakolik změnily nedávné úpravy předpisů týkající se komplementární medicíny v Ontariu klinickou praxi lékařů a jejich dostupnost pro pacienty. Boon je také vedoucí studie o účincích homeopatických léků u dětí s poruchami pozornosti s hyperaktivitou, ADHD, která vyvolala bouřlivou reakci jejích kolegů - v letošním roce obdržela otevřený dopis od 90 vědců, kteří ji kritizovali, že její studie legitimizuje pseudovědu.

I předchozí kanadské výzkumy ukázaly, že klienti každoročně utratí miliardy dolarů za alternativní druhy terapie — nejčastěji se svěřují chiropraktikům, masérům, akupunkturistům, léčitelům a naturopatům — a za další miliardy nakoupí byliny, výživové doplňky, vitamíny, konzultují s výživovými poradci, absolvují kurzy, nakupují si knihy a vybavení s tím související.

Profesorka v otevřeném dopise kritiku odmítla: „Již dříve jsem uvedla a nezbývá mi než opakovat, že studie skutečně vznikla z podnětu pacientů, kteří se chtěli podělit o své zkušenosti a upozornit na příznivé účinky použitých metod. Myslím si, že kritika mé studie je nezasloužená. Tvrdí-li někdo, že se díky určité terapii cítí lépe, považuji to za zajímavý fenomén a stejně jako jiní vědci jsem zvědavá, oč se tu vlastně jedná.“

Heather Boon je od roku 2004 jednou z ředitelek Kanadské sítě pro výzkum komplementární a alternativní medicíny IN-CAM a od roku 2013 do roku 2015 byla prezidentkou Mezinárodní společnosti pro výzkum komplementární medicíny. Pomáhala zřídit Centrum integrativní medicíny, což je společný projekt Torontské univerzity a nemocnice Scarborough. Na půdě tohoto centra budou spolupracovat vědci, lékaři, farmaceuti, zdravotní sestry a odborníci v CAM (komplementární a alternativní medicína) a další zdravotníci. Klinický výzkum v oblasti CAM bude v tomto centru probíhat s podporou a aktivní účastí děkanky Farmaceutické fakulty a Lékařské fakulty Torontské univerzity. Vznik centra je reakcí na poptávku, kterou potvrzují nezávislé výzkumy -  "...až 74% Kanaďanů vyhledává alternativní léčebné metody", říká Heather Boon.

http://www.pharmacy.utoronto.ca/newsfeed/boon-rogers-09-15
http://www.vancouversun.com/health/dean+pharmacy+wins+rogers+prize/11392051/story.html
http://www.tsh.to/the-scarborough-hospital-and-the-university-of-toronto-launch-centre-for-integrative-medicine/
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze